Paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe to metoda stylizacji paznokci, której efektem są trwałe, zadbane i piękne paznokcie utrzymujące się 2-3 tygodnie.

Akcesoria potrzebne do wykonania paznokci hybrydowych

Do zrobienia paznokci hybrydowych potrzebny jest specjalny sprzęt, a także specjalne lakiery. Paznokcie hybrydowe za pomocą promieni ultrafioletowych są utwardzane, dlatego niezbędna do ich wykonania jest lampa UV. Innymi rzeczami niezbędnymi do manicure hybrydowego są: waciki bezpyłkowe, bloczek polerski, pilnik, cążki, baza, top oraz odtłuszczacz.

Manicure hybrydowy a bezpieczeństwo paznokci

Podczas robienia paznokci hybrydowych trzeba pamiętać o wszystkich zasadach higieny. Manicure hybrydowy jest zdrowszy dla paznokci pod względem rzadkiego zmywania lakieru za pomocą zwykłego zmywacza. Jednak jego wadą może być częste naświetlanie dłoni promieniami ultrafioletowymi oraz zdejmowanie lakieru z paznokci za pomocą acetonu lub frezarki. Zabiegi te mogą osłabić płytkę paznokci i powodować ich łamliwość i rozdwajanie.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Robienie paznokci hybrydowych krok po kroku zaczyna się od odsuwania skórek, skracania paznokci. Następnie trzeba zmatowić płytkę paznokcia pilnikiem lub blokiem polerskim. Później trzeba odtłuścić paznokcie i położyć pierwszą warstwę, która jest bazą pod hybrydę. Po jej utwardzeniu nakładamy lakier hybrydowy i znów utwardzamy go pod lampą UV. Kolejnym krokiem jest nałożenie i utwardzenie drugiej warstwy hybrydy. Na koniec malujemy paznokcie bezbarwnym topem i utwardzamy. Zobacz więcej na: https://puderek.com.pl/blog/21_manicure-hybrydowy-krok-po-kroku.html