Krem na dzień i na noc – pielęgnacyjny must have

W dzisiejszych czasach przemysł kosmetykowy cieszy się ogromną popularnością. Drogerie i sklepy kosmetyczne wypuszczają coraz to nowsze linie produktów, z których każdy służy do czegoś innego. W tym natłoku informacji często zastanawiamy się, czy wszystkie te kosmetyki są nam naprawdę potrzebne i czy nie wystarczyłoby posiadanie jednego kremu. Jeżeli chcesz poznać minimum produktów kosmetycznych, w które musisz się zaopatrzyć, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Krem na dzień i na noc

Czasami faktycznie możemy spotkać się z wymyślnymi kremami przeznaczonymi do szyi, dekoltu czy pod oczy. Mogą być one skuteczne, jednak nie stanowią one kosmetycznego must have, które obligatoryjnie musi znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Do takich kosmetyków należy jednak bezwzględnie zaliczyć krem na dzień oraz krem do twarzy na noc. Z takim zestawem możemy jechać na każde wakacje czy też inny wyjazd, nie martwiąc się, że nasza skóra będzie w złej kondycji. Kremy dzienne i nocne bowiem doskonale się uzupełniają i posiadają różne funkcje, dzięki którym nasza cera będzie cieszyła się doskonałym nawilżeniem i zdrowym wyglądem.

Czym grozi używanie kremu na noc na dzień?

Warto jednak pamiętać, że te dwa rodzaje kremów stanowią niezbędne minimum naszej kosmetyczki, którego nie wolno nam bardziej redukować. Używanie kremu na noc w ciągu dnia lub na odwrót może okazać się bowiem szkodliwe dla naszej cery. Kremy nocne posiadają w swoim składzie wiele regenerujących i naprawczych substancji. Są także o wiele cięższe niż kremy dzienne, przez większą ilość olei i wosków, które zawierają. Nie posiadają także żadnych filtrów słonecznych ani takich które chroniłyby naszą cerę przed zanieczyszczeniami. Stosowanie kremów tego typu na dzień może więc wywołać reakcje alergiczne lub liczne przebarwienia.

Źródło: https://lavandin.pl/pl/menu/kremy-do-twarzy-na-dzien-i-noc-458.html