Codzienna pielęgnacja szyi i dekoltu – jak ją wykonywać?

Szyja to bardzo delikatna część naszego ciała, która jest również wizytówką każdej kobiety i o którą powinnyśmy specjalnie dbać. Jednak często obszar szyi oraz dekoltu jest pomijany przez nas podczas codziennej pielęgnacji. Czym grozi taka postawa? Jak zachować piękną skórę na szyi? Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem. Zapraszamy do lektury!

Pielęgnacja szyi i dekoltu – jak zapobiec starzeniu się?

Skóra szyi posiada wyjątkowo mało gruczołów łojowych, przez co ulega wysuszeniu znacznie szybciej niż inne części ciała. Dodatkowo jest wyjątkowo delikatna i posiada mniej kolagenu, co w rezultacie prowadzi do bardzo wczesnego pojawienia się pierwszych zmarszczek w tym obszarze. Przyczyna tego procesu leży również w częstym pochylaniu głowy np. podczas przeglądania smartfonu, które powoduje powstawanie bruzd. Nie musi to być jednak regułą, są bowiem sposoby, które sprawią, że nasza szyja pozostanie młoda i piękna. Do najbardziej skutecznych należy oczywiście odpowiednia pielęgnacja, którą powinnyśmy wykonywać każdego dnia. Bardzo ważnym jej elementem jest prawidłowe oczyszczenie skóry na tych obszarach np. mleczkiem lub żelem do twarzy. Dopiero potem możemy użyć kremu.

Krem na szyję

Krem do szyi i dekoltu to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. Do smarowania szyi możemy używać zarówno preparatów przeznaczonych do twarzy, jak i tych wyspecjalizowanych w pielęgnacji okolic dekoltu. Warto skupić się na propozycjach bogatych w kolagen, witaminy z grupy A, D i E oraz kwas hialuronowy. Bardzo istotnym elementem jest także sposób nakładania kremu, który powinien przebiegać zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni, czyli z dołu do góry. Dzięki temu działanie kremu zostanie dodatkowo wzmożone masażem.

Więcej: Lavandin.pl