Aplikowanie sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy są coraz bardziej popularnym produktem wśród kobiet, co wynika z możliwości korzystania z produktów, które bardzo naturalnie się prezentują. Dodatkowo wybierać można wyroby pozwalające na uzyskanie bardzo różnych efektów. Postawić można na sztuczne rzęsy ardell, które zapewnią naturalny rezultat, jak też bardziej efektowny.

Jak wygląda aplikacja sztucznych rzęs?

Jeśli chce się korzystać ze sztucznych rzęs warto na początku postawić na ardell rzęsy w zestawie, który oferowany jest dla początkujących użytkowniczek. Takie wyroby są znacznie łatwiejsze w aplikowaniu. Jednocześnie przy aplikowaniu sztucznych rzęs trzeba brać pod uwagę, że najpierw należy zacząć od wykonania makijażu. Aplikowanie rzęs jest ostatnim etapem tworzenia makijażu. Pozwala to również wykonać makijaż w sposób, który zapewnia ograniczenie ewentualnych niedoskonałości przy zakładaniu sztucznych rzęs ardell – klik.

Sama aplikacja ardell rzęs zaczyna się od przyłożenia rzęs do oka bez kleju. W ten sposób można sprawdzić, czy tworzą one oczekiwany efekt. Następnym krokiem jest aplikacja kleju. Bardzo ważne, aby nie nakładać go nadmiernie dużo. Niezbędne jest również odczekanie chwili, aż klej będzie w stanie odpowiednio zadziałać. Wówczas można przykleić rzęsy za pomocą pęsety.

Poprawienie niedoskonałości

Nie zawsze nałożenie sztucznych rzęs ardell jest idealne. Wiele zależy od umiejętności ich aplikowania, ale również od jakości wykorzystywanych wyrobów. Jednak zawsze można zadbać o detale:

  • poprawić nierówności,
  • usunąć plamki kleju,
  • rozczesać rzęsy grzebykiem.

Wykonanie takich działań sprawi, że rzęsy ardell będą komponowały się z naturalną oprawą oka. Pozwala to stworzyć spójność, która będzie w stanie przyciągać uwagę. W tym celu można wykorzystać retusz przy wykorzystaniu kreski realizowanej eyelinerem, co pozwala zredukować nierówności.