Navel piercing – chwilowa moda czy piękna ozdoba?

Navel piercing, czyli kolczyk umieszczany w pępku, jest niezwykle popularnym przekłuciem wśród młodych kobiet. Decyduje się na niego wiele Pań, zwłaszcza latem, kiedy ozdobę można wyeksponować w bikini lub mocno wyciętej bluzce. Czy warto się zdecydować na przekłucie pępka i jakie kolczyki do piercingu navel najlepiej wybrać?

Czy warto się zdecydować na kolczyk w pępku?

Piercing navel jest bez wątpienia bardzo ładną i estetycznie wyglądającą ozdobą ciała. Ze względu na miejsce, w którym się znajduje, może być noszony nawet przez osoby, które z różnych względów (np. zawodowych) nie mogą nosić piercingu. Jest on widoczny właściwie tylko w sezonie letnim oraz podczas przebywania w bieliźnie więc nie wymaga ukrywania lub chowania go na co dzień. Kolczyki do piercingu navel mają postać sztangi z obu stron zakończonej delikatną biżuterią, na przykład diamencikami, są one więc zazwyczaj bardzo kobiece i subtelne.

Navel piercing, a ból

Przekłucia pępka nie zalicza się do tych najbardziej bolesnych, jednak podczas zabiegu na pewno wystąpią pewne dolegliwości. Ze względu na fakt, że samo wbijanie igły trwa tylko kilka sekund, ból nie powinien stanowić przeszkody do wykonania piercingu.

Przeciwwskazania do wykonania przekłucia

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania piercingu navel. Przede wszystkim są to infekcje i choroby w obrębie nie tylko samego pępka, ale i otaczającej go okolicy. Ponadto od wykonania zabiegu powinny powstrzymać się osoby otyłe i cierpiące na zaburzenia krzepnięcia krwi, u których proces gojenia się rany mógłby być znacznie utrudniony. Także ciąża, okres połogu i cukrzyca stanowią istotne przeciwwskazania do wykonania navel piercing.