Jak poradzić sobie z ciemieniuchą?

Ciemieniucha u niemowlaka to nic innego jak czepiec kołyskowy, który występuję u niemowląt i małych dzieci. Jest to łagodniejsza odmiana łojotokowego zapalenia skóry występująca najczęściej na głowie niemowlęcia lub dziecka.

Ciemieniucha – czym jest i na co uważać?

ciemieniucha u niemowlaka

Ciemieniucha charakteryzuje się tłustą, żółtawą barwą, oraz łuszczącymi się płatkami skóry. Jej nawarstwienie powoduje utwardzenie skóry. Występuje ona dość często, zazwyczaj do 3 miesiąca życia, jednakże nie stanowi większego zagrożenia, ponieważ w większości przypadków jest nieszkodliwa i szybko ustępująca. Jednak nie należy tego bagatelizować. Szybka interwencja pomoże dziecku szybciej wyzdrowieć. Warto zaopatrzyć się więc w potrzebne środki na ciemieniuchę.

Jaki preparat na ciemieniuchę u niemowlaka?

Jeśli dziecko cierpi na czepiec kołyskowy, należy mu pomóc. Odpowiedni sposób na ciemieniuchę to specjalny przeznaczony preparat na ciemieniuchę, który pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Rekomendowanym preparatem, który wykazuje swoją skuteczność, jest szampon na ciemieniuchę. Jest to doskonały preparat, który pomoże niemowlęciu dojść do zdrowia. Został przebadany pod kontrolą dermatologiczną oraz pediatryczną. Jego właściwości sprzyjają skórze dziecka, co powoduje, że jest bardzo bezpieczny. Stworzone dla potrzeb noworodków szampony nie szczypią w oczy, idealnie się pienią, zapewniając skuteczność podczas korzystania. Częstym wyborem wśród rodziców okazuje się olejek na ciemieniuchę, który również wykazuje swoje pozytywne działanie. Jego formuła w rewelacyjny sposób pielęgnuje delikatną skórę dziecka, nawilżając ją swoimi witaminami, które są potrzebne dla niemowlęcia.