Akcesoria do makijażu – jak je pielęgnować?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów akcesoriów do makijażu. Są to między innymi pędzle, gąbki oraz szczoteczki do brwi i rzęs. Ich stosowanie ułatwia precyzyjne aplikowanie i rozprowadzanie kosmetyków po skórze twarzy co przyczynia się do większej trwałości makijażu. Aby jednak akcesoria dobrze spełniały swoją rolę muszą się one cechować dobrą jakością oraz być regularnie czyszczone. Prawidłowa pielęgnacja wpływa na ich dobrą kondycję oraz zachowanie higieny.

Akcesoria do makijażu – czyszczenie


Czyszczenie akcesoriów do makijażu jest niezmiernie ważne z uwagi na to, że mają one bez pośredni kontakt z delikatną i podatną na podrażnia skórą twarzy. Stosowanie brudnych akcesoriów może prowadzić do tworzenia się zmian na skórze oraz powstawania stanów zapalnych. Na akcesoriach zbierają się nie tylko resztki preparatów kosmetycznych ale również kurz, w tym jego roztocza.

Akcesoria do makijażu – czyszczenie pędzli


Pędzle do makijażu powinny być myte bardzo delikatnie za pomocą specjalistycznego mydła dostępnego w drogeriach oraz bieżącej wody. Należy również pamiętać o tym aby po ich dokładnym umyciu pozostawić je do całkowitego wysuszenia lub suszyć w pozycji poziomej zabezpieczając skuwkę przed dostępem wody.

W przypadku pędzli ich dobra jakość wykonania przekłada się nie tylko na codzienny komfort użytkowania ale również na łatwość pielęgnacji i utrzymania ich w niepogorszonym stanie przez długi czas. Przykładem tego typu produktów mogą być pędzle do makijażu Jessup. Pędzle Jessup cechują się łatwością czyszczenia oraz wygodą ich użycia.

Akcesoria do makijażu – czyszczenie gąbki


Gąbka do makijażu powinna być starannie myta po każdym użyciu oraz wymieniana co minimum trzy miesiące. W ten sposób możliwe jest uniknięcie rozwoju na jej powierzchni drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak na przykład bakterie czy grzyby. Gąbki powinny być myte pod bieżącą wodą za pomocą olejku do czyszczenia lub mydła i dokładnie płukane oraz suszone w przewiewnym miejscu.