Jakie efekty dają szamponetki koloryzujące?

Odważne kobiety często zmieniają coś w swoim wyglądzie. Czasami warto zaszaleć i wypróbować barwienie włosów za pomocą szamponetki. Jakie efekty daje takie rozwiązanie? Czym cechuje się szamponetka koloryzująca?

Szamponetki koloryzujące

Jeśli chcemy szybko zmienić kolor włosów bez trwałego efektu, warto rozważyć sięgnięcie po szamponetkę koloryzującą. To bezpieczniejsza opcja w porównaniu do farby, gdyż produkt nie zawiera szkodliwego amoniaku. Użycie tej substancji niestety wiąże się z podrażnieniem włosów, a nawet gardła i układu oddechowego. Proces farbowania klasycznymi farbami wymaga zastosowania tego składnika jako utrwalacza. W rezultacie włosy szybko stają się łamliwe i suche, dlatego warto poszukać alternatywnej opcji. Na rynku sporym uznaniem cieszą się szamponetki, które są skutecznym i szybkim sposobem na zmianę koloru włosów. 

Szybka metamorfoza

Większość kobiet lubi szaleć z kolorami włosów, jednak chce zapobiec też uszkodzeniom. Na szczęście szamponetka koloryzująca nie posiada amoniaku, dlatego nie uszkadza struktury włosa. W składzie znajdują się specjalne substancje koloryzujące, jakie mają za zadanie odbudowywać włos i zmieniać jego kolor na kilka/kilkanaście dni. W tym przypadku raczej nie zmienimy diametralnie koloru swojej fryzury, co należy mieć na uwadze. Wiele zależy od kondycji naszych włosów i tego, z jakiego koloru pragniemy skorzystać. Niektóre marzenia kolorystyczne są niemożliwe do zrealizowania za pomocą tego produktu. 

Szamponetki koloryzujące odznaczają się niską ceną i mniejszą porcją farby. Nieco więcej zapłacimy za naturalne składniki, które nie posiadają utleniaczy i amoniaku. Dobrym pomysłem jest dobranie szamponetki, która jednocześnie nawilży i odżywi włosy, nadając im blask na co dzień. Dzięki temu zyskamy pewność siebie i nie zniszczymy trwałej struktury włosa.