W jaki sposób wyczyścić szczotkę do włosów?

Każda z nas przykłada ogromną uwagę do swoich włosów. Nie tylko staramy się je myć odpowiednimi szamponami, stosować do nich właściwe odzywki i środki wzmacniające, lecz również używać tylko sprawdzonych kosmetyków oraz narzędzi do ich pielęgnacji. Co jednak ciekawe, mało która z nas wie, jak i dlaczego powinno się dbać o czystość najważniejszego narzędzia do pielęgnacji włosów, czyli szczotki.

Dlaczego szczotka do włosów powinna być zawsze czysta?

Dlaczego jednak w ogóle warto sobie zaprzątać głowę czyszczeniem szczotki do włosów? Co konkretnie powoduje, że warto utrzymywać ją w odpowiedniej czystości? Wszystko spowodowane jest tym, że podczas czesania włosów, oprócz samego rozdzielania pasm i poetycznych włosów, na szczotkę zbierane są z nich liczne zanieczyszczenia. Nie tylko zwykły kurz i naskórek, lecz również liczne mikroorganizmy, czy też resztki kosmetyków. Brak odpowiedniego dbania o stan szczotki do włosów powoduje, że wszystkie te zanieczyszczenia ponownie wcierane są we włosy, co może powodować powstawanie przykładowo łupieżu, ale też i znacznie mniej przyjemnych dolegliwości od strony skóry głowy, a także liczne problemy z włosami.

Jak zadbać o czystość szczotki do włosów?

Jak zatem widać, szczotka do włosów powinna być czyszczona z tego samego powodu, dla którego myje się same włosy. Pytanie tylko brzmi, w jaki sposób wyczyścić szczotkę? Jak się okazuje, porównanie do mycia włosów wcale nie jest przypadkowe, ponieważ jednym z najlepszych sposobów na to, aby doprowadzić nawet najbardziej zaniedbaną szczotkę do stanu używalności, jest zwykły szampon do włosów. Wystarczy tylko nieco go zapienić i umieścić na szczotce, a następnie pod bieżącą wodą wymyć całą jej powierzchnię jednocześnie spłukując nagromadzony brud. Przyjmuje się, że takie mycie powinno się przeprowadzać średnio raz na tydzień, co pozwoli posiadać szczotkę w nienagannej czystości.