Rodzaje i efekty peelingu chemicznego

Wśród bardzo popularnych zabiegów kosmetycznych w ostatnich latach można w szczególności wymienić peeling chemiczny na terenie Warszawy. Jest on bardzo chętnie wykonywany przez kobiety w różnym wieku. Warto poznać rodzaje peelingu chemicznego, a także dowiedzieć się, jakie przynosi on efekty.

Rodzaje peelingu chemicznego

Peeling chemiczny występuje w kilku zróżnicowanych rodzajach, które warto poznać. Różnią się one między sobą podstawowymi parametrami i działaniem, dlatego z całą pewnością warto wybrać taki, który będzie nam w pełni odpowiadał. Wśród różnych rodzajów peelingu chemicznego można wymienić następujące:

– peeling powierzchniowy, w którym usuwa się jedynie powierzchniowy naskórek; stosowany jest on przede wszystkim w celu zredukowania istniejących zmarszczek,

– peeling średnio głęboki, który wnika w głębsze warstwy skóry; jego celem jest zmniejszenie zmarszczek, a także licznych przebarwień czy blizn,

– peeling głęboki, który działa na głębsze warstwy skóry; stosuje się go w szczególności w przypadku bardzo głębokich blizn.

Efekty peelingu chemicznego

Peeling chemiczny to rodzaj zabiegu, który przynosi bardzo korzystne efekty osobie z niego korzystającej. Ogólne efekty są zależne przede wszystkim od rodzaju zabiegu, na który się zdecydujemy. Jednak ma on bardzo dobry wpływ przede wszystkim na redukcję zmarszczek na twarzy, a także przebarwień i blizn występujących na skórze. Dzięki niemu skóra jest odświeżona oraz posiada zdrowy wygląd, pełen blasku. Zlikwidowane są niedoskonałości skóry, takie jak zaskórniki.