Odżywianie w czasie w ciąży

Ciąża jest ważnym okresem w życiu każdej kobiety. To czas bardzo ważny również dla dziecka, ponieważ to już wtedy zaczyna się kształtować jego odporność. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby kobieta prawidłowo się odżywiała. Poniżej najważniejsze zasady, których należy przestrzegać będąc w ciąży.

Jak odżywiać się w ciąży?

Ważne jest, aby dieta była przede wszystkim zróżnicowana. Warto jeść 5 niewielkich posiłków w ciągu dnia i zadbać o to, by na talerzu znajdowały się warzywa oraz owoce. W okresie ciąży bardzo ważne jest również prawidłowe nawodnienie organizmu. W tym czasie warto pić przynajmniej 2 l wody dziennie, ponieważ pozytywnie wpływa na pracę nerek i pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn. Rzecz jasna w czasie ciąży nie należy sięgać po napoje alkoholowe. 

Suplementy dla ciężarnych

Bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja. Na rynku można znaleźć produkty dedykowane dla ciężarnych, godny polecenia jest na przykład Prenatal Duo. Suplementy dostarczają witaminy oraz składniki odżywcze, które ciężko znaleźć w produktach na co dzień pojawiających się na talerzu, jak na przykład cholina, kwas foliowy czy kwasy tłuszczowe. Prenatal Duo przyjmowany raz dziennie pomaga uzupełnić niedobory tych składników.