Kartacz do brody – niezbędny atrybut każdego brodacza

Bezsprzecznie atrybutem niezbędnym w kosmetyczce każdego brodacza jest kartacz do brody, czyli inaczej specjalna szczotka do pielęgnacji brody. Nie każdy z szczęśliwych posiadaczy wybujałego zarostu potrafi w odpowiedni sposób zadbać o swoją brodę i używa odpowiednich ku temu środków.

Dlaczego warto używać kartacza do brody? Otóż, wbrew pozorom szczotka do brody nie służy jedynie do nadania zarostowi odpowiedniego, pożądanego wyglądu. Nie zastąpią jej też również plastikowe grzebienie do brody, których używa spora część mężczyzn. Różnica pomiędzy grzebieniem a kartaczem polega na tym, że szczotka do brody oprócz modelowania zarostu, zapewnia też właściwą pielęgnację skóry. Pod zarostem skóra nie ma odpowiedniego dostępu do powietrza i promieni słonecznych, dlatego też nie pozyskuje odpowiedniej ilości witaminy D i nie wydziela odpowiedniej ilości sebum. W rezultacie skóra ulega nadmiernemu przesuszeniu i łuszczeniu. Ochroną przed tym zjawiskiem jest szczotka do włosów, dzięki której możliwy jest odpowiedni masaż skóry poprawiający jej ukrwienie i tym samym dotlenienie.

Jakie szczotki wybierać? Najlepsze gatunkowo kartacze wykonane są z drewna impregnowanego i naturalnego włosa dzika. Jakość szczotki przekłada się oczywiście na jej trwałość, dlatego warto zainwestować w droższe kartacze.

Szczotki do brody posiadać powinien każdy właściciel owłosienia na twarzy, który rzeczywiście właściwie dba o higienę i potrafi należycie zatroszczyć się o siebie.