Charakterystyka kosmetyków dla mężczyzn

Przyjęło się, że dbanie o urodę i stosowanie różnych kosmetyków to temat typowo kobiecy. Ten stereotyp sprawił, że wielu mężczyzn ma awersję do stosowania produktów pielęgnacyjnych, zapiera się rękami i nogami, by uniknąć ich stosowana, a jednym produktem, z którym się przyjaźni jest mydło.

To duży błąd, gdyż skóra zarówno kobiet jak i mężczyzn wymaga dużej uwagi. Zaniedbana, straci ładny, zdrowy, młody wygląd. Aby dbać o jej kondycję nie należy pomijać regularnego dbania o nią.

Na szczęście mnogość kosmetyków dla mężczyzn na rynku jest ogromna. Coraz więcej panów przekonuje się do różnych specyfików i włącza je do codziennej pielęgnacji. Są to przede wszystkim podstawowe produkty takie jak żele do mycia twarzy czy kremy nawilżające. Zazwyczaj to wystarczy by polepszyć stan cery. Specjalnie dla mężczyzn produkowane są szampony i odżywki do włosów, kremy przeciwzmarszczkowe, żele i balsamy do ciała. Dla tych bardziej zaangażowanych w pielęgnację, są też maseczki do twarzy, peelingi i toniki. Kosmetyki dla mężczyzn są bardziej przystosowane do ich potrzeb: mają lekkie konsystencje, męskie zapachy i opakowania.

Błędem jest podbieranie kosmetyków kobietom: produkty dla panów mają inny skład, dostosowany do grubszej skóry z gęstszym owłosieniem i większą ilością gruczołów łojowych.