Pielęgnacja zarostu- podstawowe przybory każdego brodacza

Zmieniające się trendy modowe, nacisk na nienaganny wygląd, trend drwaloseksualności- wszystkie te elementy przyczyniły się do powstania nowej mody- mody na brody.

Ogolone wyjątkowymi maszynkami o wielu ostrzach, gładkie jak skóra niemowlęcia twarze, reklamy z udziałem gwiazd pokroju Roberta Lewandowskiego nadal próbują podtrzymywać trend „delikatności”. Coraz mocniej przebija jednak przez tę gładkość silna grupa brodaczy. Pojawiają się kolejne barber shopy (zakłady oferujące profesjonalne strzyżenie zarostu), a gęsta, zadbana broda staje się symbolem męskości. Pytanie jak ją pielęgnować i utrzymywać „w ryzach”?

Każdy brodacz wie (lub za chwilę się dowie), że pielęgnacja zarostu wymaga regularnego używania kilku podstawowych kosmetyków. Na początku warto zaopatrzyć się w kartacz (szczotkę) i olejek do brody. Te elementy to zasadzie wyposażenie obowiązkowe, których zadaniem jest głównie dbałość o optymalne nawilżenie skóry twarzy i minimalizowanie podrażnień. Następnie szampon do brody z Ciao.pl. Jego regularne użytkowanie pozwala utrzymać brodę w ryzach, poprawia gęstość i ogólny wygląd. W zależności od jakości zarostu- można zakupić także balsamy i woski (odrębne do wąsów i brody), które pomogą w ułożeniu nawet bardzo fantazyjnej fryzury. A szeroka gama produktów pozwoli na dobranie odpowiednich środków do każdego rodzaju brody i skóry.

Mężczyzno! Dbając o siebie- zadbaj także o brodę. Będzie Ci wdzięczna!