Balsamy do brody – dostępne rodzaje produktów

O tym, że odpowiednia pielęgnacja brody jest czynnością bardzo czasochłonną i wymagającą użycia wielu specyfików kosmetycznych, nie trzeba chyba nikogo w dzisiejszych czasach przekonywać.

Moda na posiadanie długiej i gęstej brody powoduje, że producenci męskich kosmetyków prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych specyfików. Jakie najpopularniejsze balsamy do brody znajdziesz w drogeriach internetowych?

Lekki balsam do brody w dozowniku

Produkty półpłynne sprzedawane w pojemnikach z dozownikiem są bardzo lekkie. Zazwyczaj zawierają domieszkę wody oraz innych substancji odżywczych, dzięki którym włosy na brodzie nie tylko są nawilżone ale również lepiej się układają. Produkt ten jest bardzo łatwy w użyciu i sięgają po niego zazwyczaj panowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zapuszczaniem długiego zarostu.

Balsam w postaci kremu

Takie rozwiązanie jest również bardzo proste w użyciu. Balsamy w postaci kremu mogą być traktowane jako pewien kompromis pomiędzy płynnymi substancjami w dozownikach a produktami nieco twardszymi. W zależności od rodzaju produktu mogą być to balsamy stricte nawilżające lub pomagające ujarzmić niesforne kosmyki brody.

Twarde balsamy – woski do brody

Jest to produkt przeznaczony dla doświadczonych brodaczy. Balsam w postaci wosku wymaga pewnych umiejętności aplikacyjnych, w przeciwnym razie zarost może wyglądać bardzo sztywno. Balsamy tego typu zawierają w sobie bardzo dużą ilość wosku pszczelego, dzięki któremu możliwe jest ułożenie nawet najbardziej niepokornej brody.