Nożyczki do włosów – profesjonalne produkty do modelowania fryzury

Wiele osób chciałoby samodzielnie dbać o fryzurę i decyduje się na podcinanie grzywki i końcówek włosów w domu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w tym celu nie należy posługiwać się zwykłymi nożyczkami do papieru, gdyż mogą niszczyć włosy. Warto zatem zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt fryzjerski. Dobre nożyczki do włosów nie muszą być bardzo drogie, jednak przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i ostrość, które gwarantują precyzyjne cięcie.

Rodzaje nożyczek do włosów

Profesjonalne nożyczki do włosów dzielą się na kilka typów tj.:

nożyczki do włosów
  • klasyczne – podstawowy rodzaj o równo ułożonych oczkach, który służy m.in. do obcinania, stopniowania czy cieniowania włosów,
  • offsetowe – o takim samym przeznaczeniu jak klasyczne modele, lecz są zbudowane asymetrycznie, gdyż jedno oczko zostało wysunięte do przodu,
  • degażówki – wyposażone w ząbki służące do zmniejszania objętości fryzury lub strzyżenia punktowego,
  • z wygiętymi ostrzami – używa się ich głównie do skomplikowanych zabiegów fryzjerskich.

Ponadto nożyczki do włosów różnią się również długością. Najbardziej praktyczne modele mierzą 5,5-6,5 cala, lecz ich wybór powinno się dostosować przede wszystkim do rozmiaru dłoni strzygącego. Więcej o rodzajach nożyczek do włosów znajdziesz na – https://bellita.pl/nozyczki-do-wlosow.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie nożyczek do włosów?

Dla poprawy komfortu strzyżenia warto wybrać nożyczki do włosów wyposażone w haczyk do oparcia palca oraz bufor między oczkami, który gwarantuje cichą pracę. Dobrze też by posiadały ergonomiczny uchwyt i bezpieczne zakończenie ostrzy, co zapobiegnie ewentualnym zranieniom. Jeśli strzygący ma bardzo małe palce, powinien wybrać model z wkładkami wewnątrz oczek. Aby zakupione nożyczki do włosów mogły służyć długi czas, dobrze jest je czyścić po każdym użyciu, od czasu do czasu oliwić śrubę i pilnować by nie upadły nie podłogę. Nie wolno używać ich do innych celów niż obcinanie włosów.