Mydło naturalne – zalety korzystania i właściwości.

Obserwując trendy na rynku, możemy wysnuć wniosek, że produkty naturalne cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Nie jest to niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę, że cechują się one doskonałymi, prozdrowotnymi właściwościami. Nie inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku mydła naturalnego, które w odróżnieniu od oferowanych w sklepach żeli i płynów, jest znacznie bezpieczniejsze dla skóry i może być stosowane również przez dzieci oraz osoby, które zmagają się z chorobami skórnymi.

Zalety mydła naturalnego

Używanie mydła naturalnego niesie za sobą wiele zalet, uznawane jest bowiem za zdecydowanie zdrowsze i mniej szkodliwe dla skóry i organizmu. Objawia się to przede wszystkim w prostym i w pełni naturalnym składzie. W odróżnieniu od popularnych żeli i płynów, mydła naturalne zawierają wyłącznie naturalne składniki, co zapobiega nadmiernemu przesuszaniu skóry, skutkującego sporym dyskomfortem. Ponadto mydła naturalne często cechują się właściwościami antyseptycznymi, posiadają działanie bakteriobójcze i pozwalają zachować naturalne pH skóry. To sprawia, że mydło naturalne jest idealnym produktem dla osób posiadających wrażliwą skórę, a także dla dzieci i młodzieży.

Jakie rodzaje mydła naturalnego wyróżniamy?

W Sanbello oferowanych jest wiele, najróżniejszych rodzajów mydła naturalnego. Nic więc dziwnego, że wybierając produkt dla siebie, stajemy przed ogromnym wyzwaniem. Najczęściej stosowany podział wyodrębnia dwie kategorie, na jakie dzielimy mydło naturalne:

  • Potasowe – bazujące na wodorotlenku potasu, posiadają w składzie sól potasową, cechują się miękką konsystencją, która odróżnia ten produkt od mydła sodowego,
  • Sodowe – powstałe z wodorotlenku sodu, często zawiera w składzie sól sodową kwasów tłuszczowych, cechuje się twardą, zwartą konsystencją.
mydło naturalne

Najpopularniejsze rodzaje mydła naturalnego

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów mydła naturalnego, spośród których najpopularniejszymi są bezapelacyjnie:

  • Szare mydło – należące do kategorii potasowej, w jego składzie znajdują się między innymi kwasy tłuszczowe, gliceryna, czy też kwas cytrynowy. Ten rodzaj mydła cechuje się właściwościami hipoalergicznymi oraz antybakteryjnymi, a także pozytywnie wpływa na gojenie się ran.
  • Mydło marsylskie – mydło naturalne potasowe, wytwarzane w oparciu o oleje roślinne, zawierające w składzie między innymi oliwę, olej kokosowy oraz olej migdałowy. Posiada właściwości hipoalergiczne, natłuszcza skórę i łagodzi podrażnienia.
  • Mydło siarkowe – powstaje na bazie tłuszczów roślinnych, oliwy oraz związków siarki, które mogą stanowić nawet do 5% całkowitego składu. Dzięki silnym właściwościom antybakteryjnym i oczyszczającym idealnie sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej bądź leczenia stanów zapalnych skóry.

Mydło naturalne – podsumowanie.

Dzięki zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników ten rodzaj mydła cechuje się doskonałymi właściwościami, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom oraz dorosłym, a ponadto również osobom, posiadającym choroby skóry, bądź wrażliwą skórę. W odróżnieniu od żeli i płynów do kąpieli, naturalne mydło nie wysusza i nie podrażnia skóry, jednocześnie cechując się właściwościami bakteriobójczymi i antyseptycznymi. W dużym skrócie możemy więc powiedzieć, że mydło naturalne to sposób na poprawę stanu zdrowia naszej skóry, co z pewnością wpłynie pozytywnie na komfort życia.