Odżywki do włosów bez spłukiwania – zalety i wady

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest codzienne pielęgnowanie włosów. Zalecane jest nie tylko używanie odpowiednio dobranego szamponu, lecz również regularne nakładanie na nie odżywki. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się odżywki do włosów, które po aplikacji nie wymagają spłukiwania (dostępne w sanbello). Zanim jednak wyda się na nie pieniądze, warto się dowiedzieć, czym się one cechują. Jakie są ich najważniejsze zalety, lecz przede wszystkim wady?

Dlaczego warto kupować odżywki bez spłukiwania?

Jeśli rozważa się zakupienie danego środka kosmetycznego, w pierwszej kolejności wielu klientów zwraca uwagę przede wszystkim na jego zalety. Z jakiego więc powodu powinno się taki środek wykorzystywać?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą w tym wypadku jest oczywiście niezwykle krótki czas nakładania takiej odżywki. Nie trzeba do tego zadania wykonywać specjalnie dużych przygotowań, które są standardem w przypadku wersji wymagających spłukanie po nałożeniu. Sprawia to, że bez większych problemów można np. rano przed wyjściem do pracy umyć głowę, a następnie od razu położyć na włosy odżywkę.

Kolejną olbrzymią zaletą jest również to, że takie odżywki są bardzo proste w aplikacji. Nie trzeba specjalnego wczytywania się w instrukcje, analizowania tego, jak środek działa czy też odczekiwania pewnego wyznaczonego czasu, żeby go spłukać z głowy. Dzięki temu bez większych problemów dosłownie każdy poradzi sobie z jego wykorzystaniem.

Nie bez znaczenia jest także to, że taka odżywka może być położona właściwie w dowolnej sytuacji i w każdym miejscu. Zwykłe odżywki wymagają specjalnego przygotowania, a także chwili wolnego czasu, aby można je było nałożyć. Z tego też powodu zawsze robi się to w domu. Jeśli natomiast chodzi o wersję w sprayu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaaplikować ją przykładowo w pracy podczas przerwy.

Jakie są wady takiego rodzaju odżywek?

Jeśli poważnie rozważa się zakupienie i regularne wykorzystywanie danego środka kosmetycznego, nie można polegać tylko na jego zaletach. Towarzyszące jego używaniu korzyści to nie wszystko, co powinno zadecydować o wybraniu konkretnego rozwiązania. Kluczowe jest to, aby poznać wszystkie najważniejsze jego wady.
Najważniejszą wadą jest oczywiście to, że tego rodzaju odżywki zaliczane są do stosunkowo ciężkich, czyli nie mogą być stosowane na włosach delikatnych i lekkich. Nałożenie ich na takie włosy spowoduje, że fryzura zostanie dość poważnie zaburzona, a może nawet dojść do uszkodzenia włosów.

Kolejną sporą wadą jest także to, że takie odżywki zawierają znacznie mniej składników odżywczych niż wersje do spłukiwania. W efekcie tego nie osiąga się dzięki nim tak dobrych rezultatów.
Nie da się ukryć, że bardzo dużym problemem związanym z takimi odżywkami jest wywoływanie przetłuszczania się włosów. Odżywki tego rodzaju mogą bowiem powodować zwiększone wydzielanie przez skórę sebum, co w efekcie powodować będzie powstawanie nieprzyjemnego efektu przetłuszczających się obficie włosów.