Jak wybrać odpowiednie produkty do demakijażu i oczyszczania twarzy?

Marzeniem każdej kobiety jest nieskazitelna cera. Tymczasem wiatr, makijaż i zanieczyszczenia nie wpływają korzystnie na skórę twarzy. Zanieczyszczona skóra wymaga oczyszczenia. Dlatego podstawą codziennej pielęgnacji jest dokładne mycie i głębokie oczyszczenie twarzy. Po jakie produkty sięgnąć?

Dlaczego mycie twarzy jest takie ważne i czym myć twarz?

Bielenda Fresh Juice do twarzy

Po całym dniu na skórze twarzy osadza się kurz, zanieczyszczenia i pot. Cerze nie służy również noszony cały dzień makijaż, który blokuje pory. Dlatego codziennie wieczorem skóra wymaga oczyszczenia i nawilżenia przy pomocy dobrych produktów do demakijażu. Samo mydło stosowane do higieny nie wystarcza, należy unikać zwłaszcza mydeł perfumowanych, które podrażniają skórę. Dlatego warto znaleźć linię produktów o łagodnym składzie. Przykładem takich produktów mogą być kosmetyki Bielenda Fresh Juice, oparte na naturalnych składnikach: bioaktywnej wodzie cytrusowej i sokach z owoców – arbuza, melona czy pomarańczy.

Czym zmyć makijaż i oczyścić cerę?

Podstawą codziennej pielęgnacji twarzy jest płyn micelarny. Jest to płyn, który przy pomocy miceli, cząstek wychwytujących zanieczyszczenia, łatwo usuwa makijaż i zabrudzenia. Dobry płyn nie powinien szczypać w oczy ani zostawiać podrażnień i musi oczyścić skórę.

Płyn micelarny Bielenda Fresh Juice w formie płynu lub żelu, bogaty w dobroczynne oligoelementy, doskonale oczyści i odświeży skórę. Po zmyciu makijażu warto sięgnąć po detoksykujący, głęboko nawilżający krem o działaniu antyoksydacyjnym i ochronnym.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie serię produktów do pielęgnacji?

Warto zwrócić uwagę, żeby produkty używane do pielęgnacji były z jednej serii. Takie kosmetyki  powinny oczyszczać i odświeżać skórę oraz nie podrażniać jej. Warto też zwrócić uwagę na skład, aby miał on jak najwięcej naturalnych składników. Dodatkowym kryterium zakupu produktów pielęgnacyjnych jest piękny i przyjemny zapach, który zachęca do używania kosmetyków. Dobrym wyborem będą produkty z serii Bielenda Fresh Juice, które wyróżniają się przyjaznym dla skóry składem. Dodatkowym atutem tych produktów jest ich wspaniały, owocowy aromat, który przenosi na egzotyczną wyspę.