Przekłuwanie uszu – o czym należy pamiętać?

Eleganckie kolczyki są jedną z najpopularniejszych ozdób nie tylko młodszych, ale również starszych kobiet. Osoby, które decydują się na przekłuwanie uszu w Warszawie powinny dowiedzieć się o kolczykach nieco więcej, dzięki czemu będzie można uniknąć wielu skutków ubocznych.

Cenne wskazówki

Osoby, które chcą nosić oryginalne kolczyki powinny zawsze pamiętać o higienie i odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół uszu. Szczególną ostrożność należy zachować zaraz po przekuciu uszu ponieważ to właśnie wtedy, może dojść do infekcji. 

Jak przyśpieszyć gojenie?

Specjaliści zalecają, aby kolczyków nie zdejmować przez minimum 6 tygodni po przekłuciu. Jeżeli doszło do przekłucia chrząstki, to warto odczekać 12 tygodni. Specjaliści zalecają również, aby przez pierwsze miesiące unikać kolczyków wiszących. Na start najlepszym wyborem są oryginalne kolczyki ze stali chirurgicznej. Na rynku dostępne są również specjalne kolczyki wykonane z hipoalergicznego materiału. 

Co zrobić po zdjęciu pierwszych kolczyków?

W profesjonalnych aptekach dostępne są specjalne zestawy dla wrażliwych uszu. Dzięki takim preparatom można zadbać o higienę przekłutego ucha. Jeżeli pojawi się mocny ból i obrzęk, to warto jak najszybciej zasięgnąć porady u lekarza. Zaczerwienienia powinny zniknąć po około 5-12 dniach. Warto wspomnieć także i o tym, że takiego typu przekłucie uszu w Warszawie nie jest jedynym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są specjalne kolczyki z magnesami, dzięki którym nie ma potrzeby wykonywania zabiegu przekłuwania.