Sposoby na skuteczne nawilżanie włosów

Włosy po kończącej się właśnie zimie zwykle nie są w zbyt dobrej formie. Przez kilka miesięcy noszenia czapek i szalików oraz częstego związywania, włosy utraciły swój blask oraz gładkość. Potrzebują teraz dobrych zabiegów pielęgnacyjnych, regularnego nawilżania i odżywiania, aby odzyskały urodę i zdrowie.

Sposoby na skuteczne nawilżanie włosów

Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości maski nawilżające, które stosuje się w taki sposób, że po nałożeniu na całe włosy, trzyma się je około godziny pod ciepłym ręcznikiem. Niestety, stosowanie masek kilkuminutowych zwykle nie przekłada się na większe odżywienie włosów. Łatwiej się je rozczesuje, ale substancje odżywcze nie mają szansy wniknąć wgłąb włosa w ciągu kilku chwil. Jedynie maski nakładane na dłużej mogą rzeczywiście zadziałać.

Domowa maseczka z oliwy i żółtka

Oczywiście warto zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, ale nic nie stoi na przeszkodzie by ratować się również specyfikami z własnej lodówki. Doskonale działa bowiem maseczka z żółtka jajka kurzego wymieszana z oliwą z oliwek. Taką maseczkę nakładamy na całe włosy i trzymamy kilkanaście minut. Świetnie regeneruje ona włosy, nawilża i odżywia.

Nawilżanie włosów w salonie fryzjerskim

Dobrym pomysłem jest również wybranie się na zabieg nawilżania włosów do salonu fryzjerskiego. Można umówić się na tak zwaną saunę na włosy, albo na profesjonalne ampułki nawilżające, które fryzjer umiejętnie nałoży. Takie zabiegi zwykle bardzo poprawiają formę włosów, szczególnie jeżeli umawiamy się na nie regularnie.