Kobieta, która odniosła sukces

Josephine Esther Lauder (po zawarciu związku małżeńskiego zmieniła nazwisko z Lauter na Lauder oraz imię na Estee) jest ikoną po dziś dzień w branży kosmetycznej. Zbudowała ogromne kosmetyczne imperium, które dzisiaj jest synonimem luksusu i najlepszej jakości produktów. Miłościa do kosmetyków zaraziła się od swojego wujka, który z zawodu był chemikiem i posiadał firmę New Way Laboratories. To on pokazał jej jak odpowiednio mieszać kosmetyki i łączyć proporcje.

Bizneswoman
Swoje pierwsze kosmetyki tworzyła w kuchni. Szukała receptury do czasu, aż stworzyła oleje do oczyszczania skóry i serię kremów, które dawały efekt promiennej skóry. W 1946 roku założyła własną firmę Estee Lauder Inc. Swoje pierwsze kosmetyki sprzedawała sama w jednym z salonów urody. Pokazywała swoim potencjalnym klientkom siłę kobiecego piękna, nakładała im preparaty na twarz i wręczała próbkę kosmetyków. Zadowolone klientki wracały do niej po większa pojemność. Tak Estee dorobiła się pierwszych klientek, które później reklamowały kosmetyki dalej.

Sukces
Gdy klientek miała już na tyle dużo, otworzyła swój własny salon, gdzie sprzedawała prestiżowe kosmetyki. Do każdego zakupionego produktu, dodawała próbki lub produkt mini, co bardzo dobrze kojarzyło się klientkom. Swoje kosmetyki sprzedawała w kwocie dziesięciokrotnie wyższej od kosmetyków drogeryjnych. Dzięki temu kojarzyła się wyłącznie z ekskluzywnym towarem.