Jak stosować kremy Dermedic Sunbrella?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych to nie tylko sposób na uniknięcie poparzeń słonecznych, ale przede wszystkim na długoterminową ochronę zdrowia skóry. Promieniowanie ultrafioletowe jest głównym czynnikiem przyspieszającym proces starzenia się skóry oraz może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak nowotwory skóry. Dlatego warto zainwestować w krem z filtrem, który będzie chronił nas każdego dnia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kremu z filtrami?

Wybierając krem przeciwsłoneczny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim, należy sprawdzić, czy krem posiada odpowiedni faktor ochrony przeciwsłonecznej, czyli SPF. Na rynku dostępne są produkty z różnymi wartościami SPF, najczęściej od 15 do 50 (sprawdź na https://www.cocolita.pl/dermedic-sunbrella-spf-50). Im wyższy SPF, tym lepsza ochrona przed promieniowaniem UVB. Przykładowo, krem z oznaczeniem SPF 50 zapewnia bardzo wysoką ochronę i jest rekomendowany dla osób o jasnej karnacji oraz tych, które spędzają dużo czasu na słońcu.

dermedic sunbrella

Kolejnym ważnym aspektem jest ochrona przed promieniowaniem UVA, które również przyczynia się do uszkodzeń skóry. Warto szukać produktów oznaczonych symbolem UVA w kółeczku lub napisem „broad spectrum”, co gwarantuje szeroką ochronę.

Dla kogo przeznaczone są produkty Dermedic Sunbrella?

Kremy przeciwsłoneczne są dedykowane wszystkim grupom wiekowym, jednak ich wybór powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry. Osoby o skórze wrażliwej powinny wybierać preparaty hipoalergiczne, które nie będą powodować podrażnień. W przypadku dzieci warto sięgać po specjalne formuły przeznaczone dla delikatnej skóry najmłodszych.

Dla osób z tendencją do przetłuszczania się skóry polecane są lekkie, nietłuste formuły, które nie zatykają porów. Z kolei osoby z suchą skórą mogą wybrać kremy nawilżające z dodatkiem składników pielęgnujących, takich jak kwas hialuronowy czy witamina E.

Jak stosować kremy przeciwsłoneczne na co dzień?

Aby krem przeciwsłoneczny działał skutecznie, należy go aplikować odpowiednio wcześnie, najlepiej około 15-30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Ważne jest także, aby nakładać go równomiernie na wszystkie odsłonięte partie ciała. Nie zapominajmy o takich miejscach jak uszy, kark czy dłonie, które często są pomijane.

Krem należy nakładać co 2-3 godziny, szczególnie po kąpieli czy intensywnym poceniu się. Nawet jeśli produkt posiada wodoodporność, zaleca się ponowną aplikację po kontakcie z wodą.
Ochrona przed słońcem to podstawa zdrowej pielęgnacji skóry. Wybierając odpowiedni krem z filtrem, dostosowany do naszych potrzeb, możemy cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem każdego dnia. Zadbaj o swoją skórę i nie zapominaj o regularnym stosowaniu produktów przeciwsłonecznych, które ochronią cię przed szkodliwym działaniem promieni UV.