Cleaner – kiedy warto go stosować?

Cleaner do paznokci to niezawodny pomocnik w pielęgnacji i przygotowywaniu paznokci przed ich malowaniem. To produkt, który nie tylko usuwa wszystkie pozostałości po olejkach, pyłkach czy resztkach lakieru, lecz także przygotowuje paznokcie do malowania, zapewniając fenomenalną przyczepność lakieru i przedłużając ogólną trwałość manicure.

Czym cechuje się cleaner do paznokci?

Pielęgnacja paznokci to bardzo istotny element naszej codziennej rutyny, a zastosowanie cleanera powinno ewidentnie poprawić jakość naszego manicure. Czyste i suche paznokcie to absolutny fundament do uzyskania równomiernego i trwałego efektu malowania. Cleaner do paznokci nierzadko zawiera izopropanol, który jest skutecznym rozpuszczalnikiem i pomaga w usunięciu ewentualnych zanieczyszczeń z powierzchni paznokci. Produkt ten jest relatywnie prosty w użyciu – wystarczy nałożyć niewielką ilość cleanera na wacik bądź gazę i powoli przetrzeć paznokcie, usuwając zbyt dużą ilość skórek i olejków. Przed zakupem cleanera warto jednak sprawdzić jego:

  • skład;
  • przeznaczenie;
  • wydajność;
  • ewentualne przeciwwskazania użycia.

Jakie są zastosowanie cleanera do paznokci?

Jednym z najważniejszych zastosowań cleanera jest przygotowanie paznokci przed aplikacją zarówno lakieru hybrydowego, jak również klasycznego. Działa on jak specjalna guma, która zwiększa przyczepność lakieru do paznokci. W efekcie manicure utrzymuje się o wiele dłużej, a kolor lakieru jest znacznie bardziej intensywny. Cleaner jest także niezastąpiony podczas malowania szeroko pojętych paznokci zdobionych. Pozwala on na usunięcie nadmiaru lakieru czy kleju, który mógł wyciec na skórę podczas aplikacji ozdób. Dzięki niemu nasza stylizacja jest niebywale dokładna i zabójczo estetyczna. Miejmy jednak na uwadze, że cleaner do paznokci to produkt, który może niekiedy wysuszać skórę i paznokcie, dlatego należy zadbać o ich skrupulatne nawilżenie po skorzystaniu z tego preparatu. Nawilżający krem bądź olejek do paznokci powinien być bardzo dobrym rozwiązaniem.