Kosmetyki Elseve – tradycja i nowoczesność dla zadbanych włosów

W ostatnich latach trendy w dbaniu o włosy uległy zmianom. Do zestawu podstawowych kosmetyków należy już nie tylko szampon i odżywka, ale także wszelkiego rodzaju kosmetyki poprawiającej kondycję włosów.

Serum do włosów – nawilżanie i nawadnianie

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kosmetyków poprawiających kondycję włosów są różnego rodzaju sera. Wśród tego rodzaju kosmetyków jednym z najpopularniejszych składników jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy ma silne właściwości nawilżające, a warto wspomnieć, że każde włosy potrzebują nawilżenia. Pomocne mogą być kosmetyki z serii Elseve. Warto zdecydować się na przykład na serum do włosów mających tendencje do puszenia się lub do włosów odwodnionych.

Jedwabisty olejek – jedwabiste włosy

Wśród kosmetyków – także kosmetyków z serii Elseve – poprawiających kondycję włosów warto zwrócić uwagę na olejki. Są to produkty o właściwościach nawilżających i wygładzających. Włosy kręcone to włosy wysokoporowate o tendencji do przesuszeń. Olejki stosowane do włosów kręconych pomagają więc w utrzymaniu ich w świetnej kondycji.

Regularnie stosowany olejek również pomaga zapobiec puszeniu włosów. Decydując się na kupno olejku do włosów warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju eliksiry złożone z kilku różnych olejków. Takim kosmetykiem jest na przykład Elixir kwiatowy L’oreal Elseve. Jego konsystencja nie jest tłusta, ma więc on działanie wygładzające, ale nie obciąża włosów.

Odżywka – kosmetyk naprawdę wielofunkcyjny

Odżywka to wciąż jeden z najpowszechniej stosowanych kosmetyków do włosów. Wśród odżywek znaleźć można klasyczne produkty, takie jak odżywka Elseve do włosów farbowanych, czy odżywka ułatwiająca rozczesywanie.

Elseve Hyaluron odżywka

Od pewnego czasu odżywki stosowane są również do mycia włosów. Mycie włosów odżywką jest niezwykle popularne wśród tak zwanych włosomaniaczek –  to element specjalnie opracowanych metod dbałości o włosy falowane lub kręcone. Osoby o kręconych włosach stosują naprzemiennie odżywki – także odżywki Elseve – różnego rodzaju. Jest to jeden z podstawowych warunków utrzymania tzw. równowagi peh.