Czym wyróżniają się clickery?

Kolczyki to ozdoba, noszona na całym świecie, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Czasem przy wyborze brany jest pod uwagę ich wygląd, a innym razem względy praktyczne – na przykład to, czy oprócz ładnego wyglądu zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. Najprościej i najszybciej można założyć i zdjąć kolczyki typu clicker.

Dlaczego clickery?

Metalowe ozdoby są noszone od tysięcy lat, i przez ten czas wymyślono wiele sposobów zabezpieczenia się przed ich utratą. Kolczyki chroniono przed wypadnięciem różnymi metodami – poczynając od nadania wygiętego kształtu, poprzez różnego rodzaju zatyczki, aż po nowoczesne rozwiązania, takie, jak w typie cliker, wykorzystującym miniaturowe zawiaski i sprężynki. 

Proste i wygodne

Kolczyki clickery otwiera się, odginając sprężynującą część kolczyka, co wygląda, jakby wyłamano ją na zewnątrz. Następnie wystarczy przełożyć kolczyk przez dziurkę w przekłutym miejscu ciała, i ustawić ruchomy element w pierwotnym położeniu, Równie łatwo je wyjąć. Nie mają oddzielnych elementów, które mogą się zapodziać, ani odstających haczyków, czy drucików.

Nowoczesne i tradycyjne

Proste kółeczka ze złota i srebra są najbardziej klasycznym typem kolczyków, odpowiednim przy wielu okazjach i stylizacjach. Ale obecnie coraz częściej spotykane są mniej typowe materiały – jak stal chirurgiczna, czy tytan. Kolczyk clickery od crazyneedles.pl o kształcie kółeczka, ale ze stali, to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni postęp i wygodę.

Ale clickery mogą mieć także inną formę – być ozdobione kryształkami, albo mieć wymyślny kształt. Dzięki łatwości zakładania i zdejmowania doskonale nadają się dla osób, które noszą po kilka kolczyków, i w razie potrzeby mogą je szybko wymienić.