Kremy na cellulit – jak działają i po jakim czasie przynoszą efekty?

Cellulit to dość powszechny problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Pomarańczowa skórka – bo tak powszechnie nazywany jest cellulit – to nic innego jak nagromadzenie komórek tłuszczowych o zwiększonej objętości w tkance podskórnej. Finalnie wierzchnia warstwa skóry zostaje zdeformowana, a my widzimy na niej nieestetyczne grudki. Jednak w każdej drogerii możemy znaleźć kremy antycellulitowe, które pomogą nam z tym problemem walczyć. Jednak jak takie balsamy na cellulit działają i po jakim czasie przynoszą one efekty?

Krem na cellulit i jego działanie

Krem na cellulit znajdziemy obecnie w każdej aptece i w każdej drogerii – również tych online (https://www.cocolita.pl/kosmetyki-na-cellulit). Większość z tej grupy kosmetyków działa na bardzo podobnej zasadzie. Balsamy na cellulit bazują przede wszystkim na starannie wyselekcjonowanej mieszance składników aktywnych, które doprowadzają do zwiększenia termogenezy w warstwie podskórnej, a także poprawiają krążenie. Kremy antycellulitowe doprowadzają więc do tego, że komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość, a następnie są one rozbijane i usuwane z warstwy podskórnej. Poprawa krążenia działa jak drenaż limfatyczny i pozwala przyspieszyć usuwanie wszelakich toksyn. Krem na cellulit doprowadza więc do wygładzenia wierzchniej warstwy naszej skóry i poprawy jej ogólnego wyglądu.

Po jakim czasie kremy antycellulitowe przynoszą efekty?

pielęgnacja ciała - kosmetyki na cellulitu?

Krem na cellulit – o ile tylko jest regularnie stosowany – faktycznie może przynieść nam spektakularne efekty. Jednak w jakim czasie dokładnie balsamy na cellulit zaczynają swoje działanie? Cóż wiele tu uzależnione jest od rodzaju cellulitu i stopnia jego zaawansowania. Jeśli jednak chcemy, by krem na cellulit działał szybciej i skuteczniej, wówczas warto zdecydować się mu pomóc. Aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe również mają wpływ na walkę z pomarańczową skórką. Panie, które chcą pozbyć się cellulitu powinny pamiętać, że przy aplikacji balsamów na cellulit warto wykonywać delikatny masaż, by jeszcze bardziej pobudzić krążenie.