Kolczyki ze stali chirurgicznej to bezpieczeństwo

Przekłuwanie uszu powinno się wykonywać wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub studiu piercingu. Samodzielne przebijanie uszu w najlepszym przypadku zakończy się nierównymi dziurkami, w gorszym – poważnym zakażeniem tkanek miękkich. Jak bezpiecznie przekłuć uszy? Na co zwrócić uwagę przed piercingiem?

Jakie kolczyki do przekłuwania uszu wybrać?

Do przekłuwania uszu służą kolczyki ze stali chirurgicznej. Jest to materiał hipoalergiczny, który zapobiega pojawianiu się uczuleń, wysypek i swędzenia. Sprzyja szybkiemu gojeniu się tkanek i tworzeniu w uszach dziurek o równych, nieposzarpanych krawędziach. Kolczyki ze stali chirurgicznej do przekłuwania uszu ograniczają namnażanie się bakterii, dlatego przy zachowaniu odpowiedniej higieny ból i obrzęk skóry znikają w ciągu kilku dni. kolczyki ze stali chirurgicznej znajdziesz – crazyneedles.pl

Salon piercingu – jak wybrać?

Wybierając salon piercingu lub kosmetyczny w celu przekłucia uszu, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na sterylność. Bez względu na to, czy kosmetyczka zakłada tanie kolczyki ze stali chirurgicznej, czy też droższe modele, zawsze powinny być zdezynfekowane. Dezynfekcja powinna dotyczyć również skóry uszu. Wskazane jest zakładanie jednorazowych rękawiczek, by nie przenieść żadnych bakterii na kolczyki ze stali chirurgicznej. Piercing powinien uwzględniać również przekazanie zaleceń dotyczących pielęgnacji miejsca przekłucia w kolejnych dniach po zabiegu. Profesjonalne podejście do przekłuwania uszu gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i ogranicza ryzyko wykonania nieestetycznych dziurek na różnej wysokości.