Jaki krem do rąk wybrać?

Krem do rąk to jeden z popularniejszych kosmetyków. Cieszy się zarówno zainteresowaniem kobiet, jak i mężczyzn. Warto zainwestować w niego w szczególności zimą, bo jego brak szybko odbije się na kondycji naskórka. Aby jednak krem do rąk mógł być skuteczny, trzeba starannie go wybrać. Dobra wiadomość jest taka, że w sklepach znaleźć można całkiem pokaźny wybór tego typu kosmetyków.

aplikacja kremu do rąk

Jaki skład powinien posiadać dobry krem do rąk?

Kremy do rąk można znaleźć w drogerii Cocolita. Niestety, nie wszystkie z nich są tak samo skuteczne. Przy ich wyborze, należy zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na skład. Najlepiej, jeżeli będą znajdowały się w nim ekstrakty, wyciągi oraz olejki naturalne. Wśród substancji godnych polecenia, wyróżnić należy chociażby wosk pszczeli oraz kwas laktobionowy. Skórze pomóc mogą także ekstrakt z aloesu oraz wyciąg z alg morskich. Ważne jest to, aby kosmetyk był wolny od parabenów.

Jakiego działania oczekiwać od kremu do rąk?

Od kremu do rąk należy oczekiwać przede wszystkim działania nawilżającego. Po jego użyciu, skóra powinna stać się miękka i przyjemna w dotyku. Dobrze byłoby również, gdyby kosmetyk ten wykazywał zdolność do łagodzenia podrażnień. Mogą one przybierać formę drobnych ranek bądź zaczerwienienia. Do ich powstawania przyczynia się przede wszystkim długa ekspozycja na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na detergenty. Większość osób oczekuje również tego, że krem do rąk będzie pozytywnie wpływał na kondycję paznokci. Ma on przede wszystkim je wzmacniać oraz zapobiegać ich łamliwości. Na zadbanych paznokciach szczególnie mocno zależy przedstawicielkom płci pięknej. Bardzo często wykonują one bowiem staranny manicure. Dobrze byłoby również, gdyby krem do rąk posiadał atrakcyjny zapach.

Jaką formę kremu do rąk wybrać?

Wybierając krem do rąk, należy zwrócić uwagę także na opakowanie, w którym się on znajduje. Osoby, którym zależy przede wszystkim na wygodzie, do gustu może przypaść krem do rąk z pompką. Będzie on niezwykle komfortowy w użyciu i nie będzie trzeba obawiać się tego, że wycieknie z opakowania. Z powodzeniem będzie można go umieścić w torebce czy plecaku. Alternatywą dla kremów z pomką mogą być oczywiście te w klasycznych tubkach. Są one także zdecydowanie tańsze. Warto także zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem kosmetyku. Najbardziej funkcjonalne są niewielkich rozmiarów kremy, bo można zabrać je ze sobą tak naprawdę wszędzie. Duże opakowania są jednak zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Dobrym pomysłem będzie na pewno przejrzenie ofert różnych sklepów.