Dlaczego warto włączyć wodę termalną do codziennej pielęgnacji?

Niewątpliwie od dłuższego czasu wody termalne wracają do łask i z powodzeniem stanowią element pielęgnacji – nie tylko wśród kobiet. Zalet ze stosowania wody termalnej jest naprawdę wiele. Zadowolone z jej walorów będą cery mieszane, suche, a także te z tendencją do podrażnień i wyprysków. Woda termalna pochodzi z głębokich źródeł, dzięki czemu jest nasycona różnymi składnikami mineralnymi. Przekłada się to na bardzo szerokie spektrum działania pielęgnacyjnego na skórę. Wykorzystywana jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry twarzy, która z racji swojej delikatności wymaga odpowiedniego podejścia.

woda termalna i jej stosowanie

Jak stosować wodę termalną?

Wśród produktów tego typu bardzo popularna jest woda termalna Avene > zobacz produkt. Jej aplikacja jest bardzo prosta, przede wszystkim ze względu na wygodny atomizer i trwałą, plastikową butelkę. Wodę termalną można stosować zarówno pod makijaż bądź bezpośrednio na niego. Świetnie odświeżą skórę twarzy i dekoltu w ciągu dnia – jest więc niezastąpiona latem, kiedy upalne temperatury powodują nadmierne świecenie się skóry i jej przetłuszczanie się. Dodatkowo woda termalna pozwala na utrwalenie makijażu, co jest niezastąpione w przypadku makijaży wieczorowych.

Woda termalna z powodzeniem może być stosowana jako alternatywa dla toniku. Dzięki jej właściwościom doskonale przywraca skórze naturalne pH, a także nawilża skórę i pomaga pozbyć się z niej zanieczyszczeń oraz bakterii.

Kiedy warto stosować wodę termalną?

Wody termalne są wykorzystywane w różnych celach pielęgnacyjnych. Świetnie sprawdzi się jako kosmetyk łagodzący podrażnienia – zarówno te występujące samoistnie (jak stany zapalne i wypryski), ale również podrażnienia po goleniu, depilacji czy po wizycie w solarium. Avene woda termalna dobrze sprawdzi się również w ramach łagodzenia delikatnych oparzeń słonecznych, a za zgodą dermatologa bądź kosmetologa również po niektórych zabiegach kosmetycznych. Stosowanie wody termalnej niesie ze sobą wiele świetnych korzystnych dla zdrowia i pięknej, zadbanej skóry.