Pędzle do manicure i paznokci – jakie wybrać?

Każda profesjonalna, jak i początkująca stylistka paznokci wie, jak ważne są szczegóły i detale w tej dziedzinie. Dlatego ważne jest, aby posiadać w swojej kosmetyczce, a tym samym w akcesoriach niezbędnych do wykonania profesjonalnego manicure – odpowiedni pędzelek do paznokci. Pędzelki służą głównie do malowania zdobień na paznokciach oraz do manicure, dlatego musi być on bardzo starannie wykonany, musi posiadać wysoką jakość włosia, a także powinien być poręczny, aby móc z niego prawidłowo korzystać.

Czym się kierować przy wyborze pędzelka do manicure

pędzle do manicure

Pędzel do manicure powinien być odpowiednio dobrany, a więc nie może być to wybór „pierwszy lepszy”. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych podczas wyboru pędzla do paznokci. Oto lista rzeczy, dla których powinniśmy poświęcić więcej uwagi:

  • rodzaj trzonka
  • rodzaj włosia
  • skuwka
  • całość wykonania
  • zabezpieczenie włosia.

Najważniejsze w pędzelku do paznokci jest włosie, syntetyczne lub naturalne. Syntetyczne nadaje się do zdobień żelami lub hybrydą, naturalne zaś do farbek. Pędzelki, które mają nierówne włosie nie są polecane, a więc należy wybrać taki, którego włoski schodzą się w jednym punkcie i nie odstają od siebie. Grubość włosia też jest dosyć istotna, zatem włoski powinny być cienkie, zakończone prawie jak igła. Uchwyt powinien być wygodny w trzymaniu. Ważne jest też zabezpieczenie włosia, którym jest specjalna powłoka, chroniąca włoski przed łamaniem oraz rozszczepianiem się, a także powinna ona nadawać kształt włoskom. Istotne jest również dokładne wykonanie całego pędzelka, tak aby móc precyzyjnie malować zdobienia na paznokciach oraz wykonać profesjonalnie wyglądający manicure. A więc warto postawić na dobrą markę oraz oryginalny produkt, którego producentami są profesjonalni fachowcy.

Jak dbać o pędzelek do paznokci

Warto dbać o pędzle do paznokci, a wtedy nie będzie potrzeby zbyt częstej jego wymiany na nowy. Należy pamiętać, aby zaraz po zakupie dokładnie umyć włosie pod ciepłą wodą oraz mydłem bez silnych substancji myjących, a także, pozostawiając włosie w wodzie – delikatnie je wymasować opuszkami palców. W ten sposób włosie uzyska dobrą elastyczność. Podczas stylizacji paznokci trzeba dbać, aby na włoskach nie pozostawały grudki akrylowe oraz, aby je dokładnie wyczyścić z resztek materiału, za pomocą specjalnego płynu do pędzelków. Po czyszczeniu należy nadać palcami właściwy kształt włosia. W celu zabezpieczenia włosków warto nakładać na nie ochronną tuleję, o czym pisaliśmy wyżej.