Lakiery kauczukowe – ostateczny poradnik

Kauczkowe lakiery do paznokci zyskały ostatnio na popularności. Posiadają one różne cechy, które wyróżniają je spośród innych formuł lakierów hybrydowych do paznokci. Jakie są zalety baz i lakierów kauczukowych? Jak należy prawidłowo wykonać kauczukowy manicure?

Bazy kauczukowe

Baza hybrydowa to mieszanka bazy hybrydowej i żelu budującego. Ta gumowa baza, którą stosuje się w produktach do manicure lub przedłużania paznokci, jest wyjątkowym produktem. Jest szczególnie trwała i nie pęka na skutek uszkodzeń mechanicznych. Ochronę tę uzyskuje się dzięki wiązaniom gumowym, które współpracują z naturalną płytką paznokcia. Dzięki wiązaniom gumowym płytka paznokcia nie ulega pękaniu. Dodatkowo produkt ten wyrównuje wszelkie nierówności występujące na płytce paznokcia. Właściwości samopoziomujące i odpowiednia gęstość łączą się, aby uzyskać ten efekt.

Wady i zalety lakierów kauczukowych

Ze względu na wiele dostępnych wariantów i kolorów, lakiery kauczukowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Dzięki temu, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia, gumowe lakiery są również odporne na ścieranie. Gęsta, kremowa konsystencja produktu znacznie ułatwia jego aplikację. Szczególnie lakiery do paznokci cieszą się dużą popularnością wśród początkujących stylistek.

Jak wykonać manicure kauczukowy krok po kroku 

Manicure kauczukowy jest podobny do manicure hybrydowego, ale zamiast hybrydy wykorzystujemy produkty gumowe. Oto przepis na wykonanie przedstawiony krok po kroku:

1. Odsuń i usuń skórki.

2. Oczyść i odtłuść płytkę paznokcia za pomocą wacika i cleanera.

3. Nałóż primer (jeśli chcesz).

4. Nałóż masę gumową (pamiętaj, aby nałożyć ją równomiernie na paznokieć). Następnie uruchom lampę elektryczną.

5. Nałóż kolorowy lakier do gumy. Utwardź za pomocą lampy.

6. Nałóż top coat i utwardź w lampie.

7. Paznokieć oczyszczamy zmywaczem.