Pilniczki do paznokci, które pomogą Ci polerować paznokcie jak profesjonalista

Utrzymanie czystych i zadbanych paznokci nie zawsze jest łatwe. Na rynku istnieje tak wiele rodzajów pilników do paznokci, że może być trudno wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Niuanse pomiędzy różnymi rodzajami pilników różnią się w zależności od użytkownika, ale to co mają wspólnego to cel utrzymania paznokci w czystości i bez zbędnego żwiru. Jeśli szukasz porady jak utrzymać paznokcie w czystości, sprawdź ten artykuł: Jak utrzymać swoje paznokcie szczęśliwe i naturalne

Pilniczki do paznokci — co to jest i do czego służy

Pilnik do paznokci to ręczne narzędzie, którego używasz do pozbycia się powierzchniowej warstwy paznokci, aby utrzymać je w czystości i gładkości. Pilniki te często wyglądają jak małe prostokąty, a ich głównym celem jest wygładzenie grzbietów pomiędzy powierzchnią paznokcia a jego łożyskiem. To z kolei sprawia, że łożysko paznokcia jest wolne od zarazków, zanieczyszczeń i brudu, które mogą powodować przebarwienia i osłabiać paznokcie. Pilnik do paznokci jest zazwyczaj wykonany z twardego plastiku lub metalu i może być używany do wygładzania grzbietów między paznokciami bez uszkadzania łożyska pod paznokciami.

Jakiego rodzaju pilniczka do paznokci powinieneś używać?

Pilniki do paznokci są dostępne w wielu różnych rodzajach, ale najbardziej powszechne typy to gruby, średni i drobny. Grube pilniki są często używane do usuwania pozostałości powierzchni i są przeznaczone dla osób z grubymi paznokciami. Ze względu na grubą ziarnistość pilniki grube są często używane przez sportowców i osoby pracujące na rękach (np. pracownicy budowlani), które mają szorstką skórę na dłoniach. Pilniki średnie są przeznaczone do stosowania na paznokciach o różnej długości i mają być używane codziennie, aby utrzymać paznokcie czyste i gładkie. Często są one najlepsze dla osób z normalnymi paznokciami, które chcą zachować naturalny wygląd swoich paznokci. Pilniki drobne są często używane do usuwania powierzchniowych zadrapań na paznokciach i są najlepsze dla paznokci palców, które są pomalowane. Dzięki drobnemu ziarnu pilniki drobne są często używane do usuwania lakieru z paznokci.

pilniczki do paznokci
Kliknij w zdjęcie i sprawdź ofertę sklepu Makear!

Jak używać pilniczka do paznokci

Dostępne pilniczki do paznokci można znaleźć w wielu różnych kształtach i rozmiarach, dlatego ważne jest aby znać prawidłowy sposób ich używania. Podczas gdy pilniki do paznokci są zaprojektowane do używania na paznokciach u rąk i u stóp.

– Najpierw oczyść paznokcie wodą z mydłem. Dokładnie usuń wszelkie zanieczyszczenia, kurz i olejki, które mogą znajdować się na paznokciach, aby pilnik nie utknął w nich.

– Następnie usuń lakier z paznokci za pomocą zmywacza do paznokci. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć łożysko paznokcia, czyli miejsce, z którego wyrasta paznokieć i które będzie o wiele łatwiejsze do oczyszczenia pilnikiem.

– Znajdź miejsce na paznokciach, które wymaga oczyszczenia. Upewnij się, że nie próbujesz wyczyścić zbyt wiele za jednym razem.

– Podnieś pilnik do paznokci i przesuwaj pilnik tam i z powrotem, aby spiłować paznokieć.

– Upewnij się, że usuwasz wszelkie zanieczyszczenia, kurz i resztki z paznokci, aby pozostały one czyste i gładkie.

Porady dotyczące używania pilnika do paznokci

– Przed użyciem pilnika do paznokci przetrzyj paznokcie wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie olejki lub pozostałości, które mogą znajdować się na powierzchni paznokci.

– Opiłowując paznokcie pamiętaj o tym, aby podążać za kierunkiem ich wzrostu. Jeśli Twoje paznokcie rosną w kierunku, w którym będziesz je opiłowywać, upewnij się, że opiłowujesz je w przeciwnym kierunku, aby zachować czyste i gładkie paznokcie.

– Jeśli twoje paznokcie są zbyt długie dla pilnika do paznokci, możesz je łatwo przyciąć za pomocą nożyczek.

– Jeśli nie masz pewności co do kierunku wzrostu swoich paznokci, spiłuj je w przeciwnym kierunku. Dzięki temu paznokcie będą wydawały się o wiele czystsze i gładsze niż są w rzeczywistości.

– Jeśli zauważysz, że twoje paznokcie stają się zbyt długie, możesz je łatwo skrócić za pomocą usługi obcinania paznokci.