Czym jest daith piercing?

Piercing typu daith to forma ozdabiania ciała, która zyskuje na coraz większej popularności. Jest wykonywany w wyjątkowym, rzucającym się w oczy miejscu. Podpowiadamy, czy jest bezpieczny i jak wybrać odpowiedni koczyk do daith.

Piercing daith – najważniejsze informacje

daith piercing

Daith piercing jest wykonywany w dolnej fałdzie ucha, znajdującej w niedalekiej odległości od przewodu słuchowego. Z tego powodu nie może być wykonywany przez każdą osobę, ponieważ nie wszyscy posiadają wspomnianą fałdę. Ponadto ta niewielka część ciała musi być wystarczająco gruba, aby dało się ją przekuć. Warto dodać, że w rzeczywistości wspomniana fałdka jest chrząstką, co sprawia, że czas gojenia jest nieco dłuższy niż w przypadku klasycznego przekuwania ucha. Może on trwać od 2 do 3 miesięcy, a jego trakcie należy nosić „tymczasową” biżuterie, co skraca okres leczenia.

Jakie kolczyki daith?

Po zakończeniu okresu leczenie można postawić na kolczyki daith, które będą stanowiły ozdobę dla ucha przez dłuższy czas. Wzór biżuterii pozostaje kwestią indywidualną, przykładowo może ona przyjmować postać serca, półokręgu lub kółka z rożnego rodzaju dodatkami. Daith kolczyk powinien być wyposażony w gwint o grubości 1,2 mm, ale w niektórych przypadkach ten parametr może przyjmować inną wartość. Jest to spowodowane tym, że wielkość fałdy ucha może być różna. Kolczyk daith powinien być wykonany z trwałych i bezpiecznych materiałów. Do najczęściej wybieranych tworzyw należą złoto, tytan, teflon (PTFE) lub stal nierdzewna.