Żel do zdobień – dobra inwestycja dla profesjonalnych manicurzystek i nie tylko

Stylizacja paznokci jest w dzisiejszych czasach czymś oczywistym – niemal każda kobieta decyduje się wykonać profesjonalny manicure, tak aby dłonie prezentowały się pięknie. Niemniej jednak klientki salonów kosmetycznych wymagają już nie tylko nałożenia koloru, lecz również wykonania ciekawych zdobień. W tym celu warto zaopatrzyć się w profesjonalne żele do zdobień, dzięki którym można uzyskać bardzo dobre efekty wizualne.

Manicure ze zdobieniem – nowa moda wśród klientek salonów kosmetycznych

Gdy manicure żelowy dopiero zyskiwał na popularności, klientki wymagały głównie, aby pięknie pomalować ich paznokcie na wybrany kolor. Dziś jednak wymogi te nieco się zmieniły – ważny jest już nie tylko sam kolor, ale również dodatkowe zdobienia. Klientki najczęściej decydują się na:

  • zdobienie typu pajęczyna,
  • doklejanie cekinek,
  • aplikowanie brokatu,
  • rysunki tematyczne, związane na przykład ze świętami Bożego Narodzenia.

W tym celu potrzebny będzie dobrej jakości żel do zdobień, dzięki któremu można uzyskać pożądane efekty. Żele do zdobień aplikuje się w bardzo prosty sposób, a dodatkowo zapewniają one trwałość stylizacji. Należy jednocześnie pamiętać, że skoro manicure żelowy utrzymuje się na paznokciach kilka tygodni, to tyle samo musi utrzymać się wykonane przez stylistkę zdobienie. Dobrze, aby żele do zdobień paznokci były tej samej marki, co lakier. Firmy często podają też, które żele są kompatybilne z ich lakierami, przez co o wiele łatwiej dokonać właściwego wyboru.

żel do zdobień na paznokciach

Żel do zdobień nie tylko dla profesjonalistów

Nie ulega wątpliwości, że dobrej jakości żele do zdobienia paznokci muszą znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym, oferującym manicure. Niemniej jednak coraz częściej kobiety decydują się wykonać go we własnym zakresie, w domowym zaciszu. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze, jednak aplikowanie żelu we właściwy sposób wymaga posiadania pewnych umiejętności oraz wprawy. Coraz popularniejsze jest również wykonywanie zdobień we własnym zakresie, które mogą wyglądać niezwykle efektownie. W tym celu osoby, które samodzielnie wykonują manicure w domu, powinny zaopatrzyć się w profesjonalne żele do zdobień. Bardzo ważna jest ich wysoka jakość, która zapewnia trwałość stylizacji. Oczywiście, wcześniej należy zdobyć wiedzę na temat tego, jak właściwie nakładać żele, aby te rzeczywiście trzymały się na paznokciach przez dłuższy czas. Żele do zdobień powinny znaleźć się w domowej kosmetyczce zarówno początkujących stylistek, jak i tych, które mają już pewne doświadczenie w samodzielnym wykonywaniu manicure.