Masło do ciała – doskonała pielęgnacja ciała

Coraz więcej kobiet sięga po masło do ciała, które świetnie nawilża nawet bardzo suchą skórę. Jest to także znakomity produkt dla pań, które zmagają się z rozstępami czy pierwszymi oznakami starzenia. Dlaczego warto używać masła do ciała? Czym różni się ten produkt od balsamu?

Masło do ciała do codziennej pielęgnacji

Masło jest kosmetykiem, które dzięki swoim właściwościom pozwala szybko odżywić i zregenerować skórę. Można znaleźć różnego rodzaju masła, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych wymagań. Jakich efektów można się spodziewać, wybierając masło do ciała? Przede wszystkim jest to kosmetyk, który bardzo łatwo rozprowadza się na skórze. Kolejnym atutem jest szybkie wchłanianie i niepozostawianie tłustych śladów na skórze. Masło bardzo głęboko nawilża i odżywia, a także uelastycznia. Można szybko przynieść ulgę podrażnionej skórze, a przy okazji nie plamić ubrań.

Rodzaje masła do ciała

Jednym z bardziej popularnych maseł do ciała jest masło kakaowe, które doskonale zapobiega powstawaniu rozstępów. Taki kosmetyk świetnie nadaje się dla pań, które chcą mieć gładką i nawilżoną skórę. Z jego pomocą można poprawić koloryt skóry i zniwelować wszelkie przebarwienia. Dużą popularnością cieszy się także masło kokosowe, które świetnie nadaje się jako produkt na poparzenia słoneczne. Również osoby borykające się z trądzikiem powinny zdecydować się na ten produkt. Doskonale regeneruje komórki skóry masło shea. Dodatkowo chroni przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak promienie słoneczne, wiatr czy mróz. Dostępnych jest także wiele kosmetyków opalizujących do ciała, dzięki którym można uzyskać ciemniejszy odcień skóry przy jednoczesnym jej nawilżeniu.

Różnica między masłem a balsamem do ciała

Zarówno masło, jak i balsam do ciała mają za zadanie nawilżyć skórę i ją odpowiednio nawodnić. Jest jednak różnica pomiędzy tymi dwoma kosmetykami. Masło jest tłuściejsze, gęściejsze i stałe. Jeśli chodzi o balsam, to jest to płynny, rzadki i lekki produkt. Masło znacznie lepiej wchłania się w skórę, a jednocześnie regeneruje i natłuszcza. Balsam jest kosmetykiem działającym powierzchownie, co nie wywołuje efektu regeneracyjnego. Stosując regularnie masło, zapewnia się najlepsze nawilżenie, gdyż wnika ono głęboko w wewnętrzne warstwy skóry. Efekty stosowania można zauważyć już po pierwszym użyciu. Z pewnością kobiety z bardzo przesuszoną skórą będą zadowolone, gdyż od razu będzie można poczuć różnicę. Masło do ciała jest świetnym produktem, który warto mieć zawsze pod ręką.