Czy warto sięgać po peeling do skóry głowy?

Zdrowa skóra głowy oraz lśniące włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Może i powinna ona obejmować regularne wizyty w salonie fryzjerskim, jak również codzienne zabiegi wykonywane w domowym zaciszu. Staranność wykonywania tego rodzaju czynności wpływa na stan i zdrowie włosów oraz skóry głowy. Jednym z zabiegów, który z powodzeniem może być przeprowadzany samodzielnie w domu jest peeling, który zawsze powinien być wykonywany z zachowaniem ostrożności oraz użyciem odpowiednich preparatów.

Czym jest peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy, czyli tak zwany peeling trychologiczny to zabieg, który wpływa na poprawę dobrostanu skóry i włosów. Nie powinno się bowiem zapominać o tym, że owłosiona skóra głowy wymaga podobnej pielęgnacji do tej, która wykonywana jest w przypadku skóry twarzy czy rąk. W rejonie owłosionej skóry głowy znajdują się bowiem gruczoły, w tym gruczoły potowe i łojowe, które wydzielają sebum. Jego nadmiar może prowadzić do przetłuszczania się włosów oraz pogorszenia ich kondycji i wyglądu. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy jest również konieczna z uwagi na obecność w jej rejonie licznych zakończeń nerwowych oraz naczyń krwionośnych. Delikatny masaż z użyciem kosmetyków zawierających drobiny pestek lub łupiny orzechów przyczynia się do:
– poprawy krążenia krwi i limfy w obrębie skóry głowy,
– eliminacji komórek martwego naskórka,
– redukcji łupieżu,
– ograniczenia świądu i zaczerwienienia.

Nie można również zapominać o tym, że na owłosionej skórze głowy mogą pozostawać resztki szamponów, odżywek, lakierów i innych produktów służących do mycia i stylizacji włosów.

Na jakie produkty warto zwracać uwagę?

Peeling do skóry głowy to produkt, który dostępny jest zarówno w sprzedaży drogeryjnej, jak i aptecznej. Kupujący mogą decydować się na różnorodne kosmetyki, w tym:
– peelingi do skóry głowy mechaniczne,
– peelingi do skóry głowy enzymatyczne.

W składzie peelingów mechanicznych znajdują się drobiny ścierne, które mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub też mogą być pozyskiwane z pestek moreli czy łupin orzechów włoskich. Do wybranych kosmetyków dodawane są również zioła oraz niewielkie ilości glinki. Peelingi mechaniczne działają dość silnie i nie powinny być stosowane w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Wówczas warto sięgać po peelingi enzymatyczne, które delikatniej eliminują zanieczyszczenia.

Czy warto decydować się na zakup peelingów do skóry głowy?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju kosmetyki skutecznie oczyszczają włosy oraz owłosioną skórę głowy z nagromadzonych zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka. W efekcie włosy mogą rosnąć szybciej, stają się one puszyste i są odbite od skóry. Co ważne, oczyszczona skóra jest bardziej podatna na wpływ substancji aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych. Regularnie stosowane zabiegi z wykorzystaniem dobrej jakości kosmetyków złuszczających przyczyniają się do normalizacji pracy gruczołów łojowych oraz usprawnionego przepływu krwi oraz limfy. To z kolei przekłada się na poprawę odżywienia skóry głowy i cebulek włosów.