Łupież – czy można z nim sobie dobrze poradzić?

Łupież to taka dolegliwość, która jest w stanie wywołać problemy ze skórą głowy. W obecnych czasach wiele osób ma do czynienia z takim zjawiskiem. Niby wszyscy to znają na własnej skórze, ale i tak mogą poczuć się przez to mocno skrępowani. Warto więc zadbać o to, aby wyleczyć takie zjawisko. Tym bardziej, że współczesna medycyna ma naprawdę wiele do powiedzenia na ten właśnie temat.

Różne rodzaje łupieżu

szampon na łupież

Jak wybrać szampony przeciwłupieżowe? Rozpoznając, z jakim dokładnie rodzajem łupieżu ma się do czynienia. Osoby, które jeszcze nie mają takiego doświadczenia, mogą powiedzieć – łupież to w końcu łupież. Ale trzeba wiedzieć, że wyróżnia się:

  • łupież zwykły – występuje on u osób, które mają skórę suchą, delikatną i wrażliwą. Powstają one na skutek złuszczania się chorego naskórka.
  • łupież tłusty – z tą dolegliwością najczęściej mają do czynienia te osoby, które mają tendencję do łojotoku. To ten łupież, któremu często towarzyszy silny świąd skóry.

Dobry szampon do głowy

Przyda się na pewno dobry szampon na łupież. Takich produktów nie brakuje w obecnych czasach. Wśród specjalistów można spotkać się z opinią, że najlepszy lek na łupież zwykły to ten, który zawiera w sobie smołę pogazową, sól cynkową pirytionu, kwas salicylowy, siarczek selenu. Na ten drugi rodzaj łupieżu najlepszą propozycją okazać się może ten preparat, który zawiera w sobie smołę pogazową, ale w stężeniu 0,5%. Tylko regularne stosowanie tych produktów, jest w stanie przynieść dobry i oczekiwany efekt.