Czy opłaca się kupować wcierki do włosów?

Pielęgnacja skóry głowy jest niezbędna, jeśli włosy są cienkie i zniszczone. Produktem, który poprawia stan skóry głowy i dodaje włosom energii jest wcierka Farmona Jantar. Należy pamiętać, że kuracja będzie skuteczna, jeśli wcierka do włosów Jantar będzie używana w odpowiedni sposób.

Czym jest wcierka do włosów?

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jest to ziołowy preparat przeznaczony dla osób zmagających się z wypadającymi włosami. Jeśli problemy się nasilają to warto zakupić dodatkowe kosmetyki. Znakomitym uzupełnieniem suplementacji są wcierki, które stosowane są od dawna na porost włosów. Polska firma Farmona jest odpowiedzialna za produkcję wcierki Jantar. Jest to bezbarwny płyn o bardzo specyficznym zapachu, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Całość zamknięta jest w szklanej butelce, której pojemność wynosi 100 ml. Warto dodać, że szkło jest bardzo grube, dlatego nie trzeba się martwić, że się zbije w trakcie transportu. Stacjonarnie wcierka Jantar dostępna jest w aptekach (również online tutaj), drogeriach oraz sklepach zielarskich. Cena za produkt to 10 zł, także nie jest to duży wydatek.

Stosowanie wcierki

Wcierkę można zamówić też w aptece internetowej z dostawą do domu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że preparat nie zawiera alkoholu. Jest to bardzo istotne dla osób z wrażliwą skórą głowy, ponieważ alkohol może wywoływać podrażnienia. Receptura jest sprawdzona i nie zmienia się od lat. Wśród substancji czynnych można wymienić aktywny wyciąg z bursztynu, witaminy A, E, F, H oraz D-pantenol i Trichogen. Preparat wnika głęboko w struktury włosa i odżywia skórę głowy. Ogranicza wypadanie włosów, zapobiega ich rozdwajaniu oraz zapewnia świetną regenerację. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i ma pozytywny wpływ na procesy fizjologiczne skóry. To wszystko sprawia, że włosy są lśniące oraz odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Odżywkę można stosować nawet codziennie, ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych. Wcierkę należy dokładnie wetrzeć w skórę głowy. Warto dodać, że masaż skóry głowy otwiera pory i pobudza krążenie.