Jak odświeżyć kolor włosów przed wizytą u fryzjera?

Zbyt częste farbowanie włosów może skutkować pogorszeniem ich kondycji. Składniki zawarte w farbach mogą bowiem osłabiać pasma oraz powodować ich nadmierne kruszenie. Jednocześnie, widoczne odrosty i wyblakły kolor nie będą wyglądać zbyt atrakcyjnie… Jak można rozwiązać ten problem? Skorzystać z poniższych rad na szybkie i bezpieczne odświeżenie koloru włosów.

Maska koloryzująca – pielęgnacja i koloryzacja

maska koloryzująca

Odżywienie i wzmocnienie włosów przy jednoczesnym nasyceniu ich pigmentem? Właśnie takie działanie wykazuje maska koloryzująca, kosmetyczny hit ostatnich lat. Jest to produkt, który łączy w sobie działanie dwóch kosmetyków: maseczki pielęgnacyjnej do włosów oraz zmywalnego produktu do koloryzacji. Maski koloryzujące uwydatniają posiadaną barwę włosów, dodają jej blasku oraz odświeżają wygląd pasm. Efekt, jaki uzyskuje się przy pomocy takiej maski najczęściej utrzymuje się do kilku myć włosów. Co ważne, stosowanie takiego produktu jest bardzo proste – przypomina aplikację zwykłej maski do włosów. Dodatkową zaletą używania masek koloryzujących jest wzmocnienie i odżywienie pasm – nie niszczą ich w przeciwieństwie do trwałych farb.

Spraye na odrosty – natychmiastowa metamorfoza

Maski i odżywki koloryzujące to sposób na odświeżenie koloru włosów na całej ich długości – od nasady po końcówki. Co jednak, jeśli problemem są tylko widoczne odrosty? Można je szybko zatuszować przy pomocy specjalnych sprayów. Pokrywają one włosy pigmentem, maskując również siwe pasma. Stosując je trzeba jednak pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim, kolor produktu musi być idealnie dobrany do posiadanego odcienia włosów – w innym wypadku całość będzie wyglądała dość dziwacznie. Poza tym, spraye nie są wodoodporne – po aplikacji lepiej ostrożnie podchodzić do kąpieli w basenie lub spaceru w deszczu.