Plug do ucha- czyli jak poprawnie rozciągnąć ucho?

Kolczyki plugi są popularnymi ozdobami do ucha, szczególnie dla miłośników tak zwanych tuneli. Rozciąganie płatków uszu stało się bowiem niezwykle modne i często jest podkreśleniem własnego, osobistego „ja”. Oczywiście rozciąganie jest procesem czasochłonnym i nie mogłoby się odbywać przez biżuterii typu plug. Jak jednak poprawnie rozciągnąć ucho?

Przebicie „lobe” to podstawa

By móc w ogóle myśleć o rozciąganiu ucha, niezbędne jest wykonanie przebicia do plug piercingu lub innymi słowy przebicia „lobe”. Jest to standardowe przekłucie płatka ucha, jednak należy pamiętać, że nigdy nie rozciąga się świeżego przekłucia. Kolejno warto podkreślić, że „lobe”, które zamierzamy rozciągnąć, musi być wykonane nieco wyżej, co pozwoli na zastosowanie plugu do ucha nawet o rozmiarze większym niż 10 milimetrów. Pozwoli to również na uniknięcie tak zwanego efektu cienkiej skóry i zmniejszy ryzyko ewentualnego naderwania. Jeśli kanał zostanie krzywo przekłuty, wówczas nie ma możliwości jego rozciągnięcia.

Jakie plugi wybierać do rozciągania?

Wybierając plugi do rozciągania w takim sklepie jak choćby ten: https://crazyneedles.pl/pl/menu/plugi-206, powinniśmy rozpocząć od rozmiaru standardowego czyli 1,2 milimetry. Trzeba go pozostawić do całkowitego wygojenia się, a następnie można sięgnąć po kolczyki plugi w rozmiarze około 1,6 mm. Niezwykle istotne jest to, by po każdorazowym zwiększeniu rozmiaru pozwoli skórze nieco odetchnąć i przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Po wygojeniu stopniowo można zwiększać rozmiar biżuterii, jednak należy to robić stopniowo i z wyczuciem, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.