Jak wybrać krem na rozstępy?

Rozstępy najczęściej kojarzą się z kobietami w ciąży, ale wbrew powszechnym opiniom powstają także u młodszych, jak i starszych pań, a także panów w wyniku nadmiernego rozciągania skóry. Pomocne w ich zwalczaniu są odpowiednie kremy, które zawierają starannie skomponowane składniki aktywne we właściwym stężeniu. Równie ważna jest ich regularna, dokładna aplikacja.

Krem na rozstępy – czy działa?

Skuteczny krem na rozstępy powinien zawierać odpowiednie składniki aktywne, w tym takie jak:

  • retinoidy, które spłycają blizny, pobudzając wytwarzanie kolagenu,
  • witaminę C, która wykazuje właściwości rozjaśniające,
  • witaminę E,
  • naturalne olejki (np. olej z migdałów, olejek arganowy, oliwa z oliwek), które zwiększają jędrność i sprężystość skóry.

Skład preparatów na rozstępy może znacząco różnić się w zależności od producenta czy konkretnej marki, dlatego warto uważnie czytać skład i zapoznać się z zawartością składników aktywnych, jak i ich działaniem.

krem na rozstępy

Jak stosować kosmetyki na rozstępy?

Kosmetyki na rozstępy działają zarówno profilaktycznie, jak i na widoczne prążki. Jeśli rozstępy powstały, są w pierwszej fazie rozwoju, czyli ich kolor jest czerwono- fioletowy, należy maść na rozstępy aplikować regularnie, intensywnie masując skórę, co dodatkowo poprawia jej elastyczność i sprężystość. Kremy mają też bardzo ważną funkcję nawilżającą, ponieważ odwodniona i przesuszona skóra jest bardziej skłonna do podrażnień i pękania. Składniki aktywne wpływają także na zmniejszenie uczucia swędzenia i pieczenia, które pojawiają się podczas spękania skóry. Skutecznie spłycają rozstępy, a także ograniczają ich powierzchnię. Mają za zadanie także rozjaśniać blizny. Kremy na rozstępy można znaleźć i kupić w drogerii internetowej np. na byhealth.pl.