Kolczyk w nosie – co należy o tym wiedzieć?

Nostril piercing, czy też po prostu przekłuwanie płatka nosa, to ciekawa propozycja dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie. Chociaż, dzisiaj jest to tak popularny zabieg, że kolczyk w nosie kompletnie już nikogo nie dziwi. Ile można zapłacić za wykonanie takiego zabiegu?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Crazyneedles.pl

Cena przekłucia nosa?

Ceny za kolczyki nostril zaczynają się już od…20 zł. Co nie oznacza faktu, że należy udać się tam, gdzie oferowana jest tak niska cena. Wręcz takich miejsc należy unikać. Średnia, dopuszczalna cena za przekłucie płatka nosa wynosi od 80 do 100 zł. Im zabieg jest bardziej skomplikowany (np. nasallang), tym cena będzie wyższa. Jeżeli ktoś oferuje wykonanie nostrilu w niskiej cenie, należy zadać sobie pytanie o własne bezpieczeństwo, a także o umiejętności danej osoby. Nie można zapominać o tym, że jest to zabieg, który może również być odpowiedzialny za utratę zdrowia, a tego nikt by nie chciał.

Przesądy związane z kolczykami w nosie

W naszym kraju, nostril jest czymś oczywistym. Traktowany jest jak piękną ozdobę, która efektownie prezentuje się u mężczyzn, a w szczególności u kobiet. Ciekawostką jest jednak to, że w niektórych kulturach, kolczyk w kobiecym nosie oznacza…gotować do wyjścia za mąż. Z kolei na Wschodzie, kolczyk w nosie może oznaczać fakt, że kobieta jest już mężatką. Cały zabieg, związany z przekłuwaniem nosa, wywodzi się z Indii. Stamtąd to właśnie przywędrował m.in. do naszego kraju. Zawsze należy z uwagą wybierać miejsce, gdzie taki zabieg kosmetyczny zostanie wykonany.