Kominki do wosków czy świeczki zapachowe?

Wprawdzie na naszym rynku już od wielu lat dostępne są zarówno świeczki zapachowe, jak i woski do kominków, to wciąż trudno jednoznacznie stwierdzić, które z nich są lepsze. Dlatego trzeba przyjrzeć im się bliżej i podsumować, które lepiej sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. O czym warto wiedzieć?

Mocny zapach

Kominki do wosków mogą być stosowane z różnego typu woskami. By wzmocnić zapach, można dodawać do nich olejków eterycznych i aromatów. Dzięki temu zapach wosku będzie jeszcze bardziej intensywny i będzie dłużej utrzymywał się w powietrzu.

W przypadku świec zapachowych najczęściej możemy zaobserwować subtelniejsze nuty aromatyczne oraz nie ma żadnej możliwości wpłynięcia na intensywność zapachu. W świeczce nie ma żadnego dodatkowego miejsca na ewentualne dodanie olejków lub innych składników. Jest to też niewskazane ze względów bezpieczeństwa.

W przypadku wosków możliwa jest pewna ingerencja w ich skład właśnie dlatego, że nie mają one bezpośredniego kontaktu z ogniem, a są jedynie podgrzewane.

Ogromny wybór

Wprawdzie na rynku jest duży wybór świeczek, lecz to kominek do wosków występuje w wielu wariantach i daje decydowanie więcej możliwości. Woski można ze sobą łączyć w dowolnych proporcjach oraz tworzyć z nich własne zapachy. W przypadku gotowych świeczek nie ma takiej możliwości. Podczas topnienia wosku można dodawać do niego woski o innych zapachach po to, by osiągać nowe efekty. Zwykle taka zmiana zapachu jest szczególnie mocno wyczuwalna i sprawia, że aromat wydaje się silniejszy.