Co stosować na podrażnioną skórę?

Podrażnienia skóry mogą wynikać z różnych powodów. Bardzo często pojawiają się na skutek wpływu czynników zewnętrznych. Przykładem jest tu choćby podrażnienie wynikające z negatywnego wpływu środowiska, stosowania źle dobranych kosmetyków czy też kontaktu skóry ze środkami chemicznymi – detergentami do prania, płynami do mycia naczyń czy środkami do czyszczenia. Nierzadko jednak zły stan skóry wynika z nieodpowiedniej jej pielęgnacji i chorób – choćby alergii, atopowego zapalenia skóry czy też innych schorzeń. Co zrobić w takiej sytuacji? Co stosować na podrażnioną skórę?

Konieczne jest poznanie przyczyny podrażnienia

Aby zlikwidować podrażnienie skóry, na początek trzeba poznać jego przyczynę. Od niej bowiem zależy sposób działania czy leczenia, ukierunkowany na poprawienie stanu skóry. Najważniejsze jest zlikwidowanie czynników drażniących. Jeśli – na przykład – stan skóry pogarsza się na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji i używania źle dobranych kosmetyków, w pierwszej kolejności należy tu wprowadzić zmiany. Przy podrażnieniach wynikających z atopowego zapalenia skóry, konieczne może być noszenie delikatnych ubrań z dobrej jakości materiałów i – co ciekawe – unikanie stresu, który ma wpływ na nasilenie objawów tej choroby.

Preparaty na podrażnioną skórę

nakładanie kremu

Aby podrażnienia szybciej zniknęły, dobrze jest smarować zmienione chorobowo miejsca miejsca takimi maściami jak Bepanthen. Celem jest nie tylko nawilżenie skóry i poprawienie jej elastyczności. Maść Bepanthen zawiera w sobie składniki, które pomagają skórze się regenerować. Oczywiście nie każdy chce używać maści. Może ona – na przykład – brudzić ubrania. Zawsze jednak można wybrać krem Bepanthen. Wchłania się on o wiele szybciej.

Czasami wskazane jest noszenie opatrunków

Przy dużych lub rozległych podrażnieniach, wskazane jest oczywiście noszenie opatrunków. Przed ich założeniem można oczywiście posmarować skórę kremem Bepanthen, Opatrunek powinien być wykonany tak, by chronił podrażnione miejsca przed wpływem czynników zewnętrznych. Jednocześnie powinien być na tyle delikatny, by skóra mogła oddychać. Pod takim opatrunkiem skóra będzie regenerować się o wiele szybciej. Oczywiście takie opatrunki trzeba regularnie zmieniać, a gdy stan skóry jest już lepszy, po prostu z nich zrezygnować, nie przerywając jednak regularnej pielęgnacji skóry i stosowania odpowiednich maści czy kremów.