Krem z filtrem: na czym polegają oznaczenia SPF i które wybrać?

Filtry przeciwsłoneczne są zwykle używane w celu ochrony przed promieniami słonecznymi. Można je spotkać w większości sklepów pod dziesiątkami różnych marek. Najskuteczniejszą ochronę zdaje się zapewniać filtr SPF 50. Dlaczego? Poniższy tekst odpowiada na to i inne pytania, które zadają potencjalni kupujący.

Czym są filtry przeciwsłoneczne i jak działają?

krem z filtrem 50

Filtry przeciwsłoneczne, które można dostać online, to rodzaj maści nakładanej miejscowo na skórę w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Filtry przeciwsłoneczne działają poprzez pochłanianie, odbijanie i rozpraszanie światła UV, aby zapobiec jego dotarciu do skóry.

Taka ochrona przeciwsłoneczna jest skuteczna z powodu substancji zawartych w kremie. Związki te tworzą warstwę ochronną, przez co nic nie dostaje się do skóry. Kluczowy w trakcie zakupów jest wybór mocy kremu. Filtr SPF nie ma mocy, a jedynie długość przez jaką działa. Aby doszło do poparzeń na skórze, potrzeba 15 minut. Krem z filtrem może wydłużyć ten czas wielokrotnie.

Filtr przeciwsłoneczny jest konieczny, aby zapobiegać chorobom (w tym nowotworom) skóry.

Przykładowo, filtr SPF 50 działa przez 50×15 minut, dlatego działa najdłużej.

Krem z filtrem 50 czy inny?

Wybierając krem z filtrem 50 można liczyć na najdłuższą ochronę. Jest to dobry zakup, jeśli mowa o dłuższych wyjazdach. Filtry przeciwsłoneczna SPF 10 będą dobrym wyborem, jeśli mamy zamiar brać krótsze kąpiele słoneczne wynoszące 2 – 3 godziny.

Krem z filtrem SPF 50 przyda się każdemu, kto ma zamiar wypłynąć na morze w upalny dzień lub przepłynąć wzdłuż spływ kajakowy.