Sposoby depilacji miejsc intymnych i twarzy

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do depilacji. Wybór jest na tyle duży, że z pewnością nie zależnie od skóry każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb. Jednymi z prostych, szybkich i przede wszystkim tanich rozwiązań są depilacja pastą cukrową oraz tradycyjne golenie.

Pasta cukrowa jest naturalną metodą depilacji włosów, działa w taki sposób, że przykleja się tylko do włosków, a skóra zostaje nienaruszona. Dzięki użyciu pasty cukrowej do depilacji znacznie zmniejsza się uszkodzenia naskórka, które mogą powstać podczas depilacji. Taka forma usuwania zbędnego owłosienia jest polecana szczególnie alergikom oraz osobom borykającym się z nadwrażliwą skórą. Efekt utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni.

Pasta cukrowa jako forma depilacji sprawdza się o wiele lepiej na mniejszych powierzchniach, ponieważ zabieg ten pochłania zdecydowanie więcej czasu niż inne formy depilacji. Warunkiem koniecznym jest to, że włoski w miejscu depilowanym nie mogą być krótsze niż 1 cm.

Golenie maszynką

krem do depilacji

Podsumowując wszystko, co zostało już napisane, aby wybrać odpowiedni sposób depilacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak np.: wrażliwość skóry, budżet, pożądane rezultaty czy długość efektu. Jeśli chodzi o tradycyjną metodę golenia za pomocą maszynki, to często podrażnia ona skórę zwłaszcza u osób, u których jest ona wrażliwa. Ponadto włoski szybko odrastają, przy tym stają się twardsze i ciemniejsze.

Podsumowanie zalet kremów do depilacji

Natomiast w przypadku kremów do depilacji osłabiają one odrastające włoski, są bezbolesne oraz takie w porównaniu do innych metod depilacji. Kremy do depilacji np. te tutaj mają w swoim składzie substancje, które wpływają na strukturę włosa, a na powierzchni skóry wnikając również w skórę, dzięki czemu spowalniają odrost włosów. Osoby, które mają skłonności do podrażnień oraz skórę wrażliwą powinny wybierać krem do depilacji miejsc intymnych lub krem do depilacji twarzy, a także innych części ciała polecanym specjalnie do tego typu skóry. Taki krem musi być specjalnie dobrany do części ciała, na której ma usunąć zbędne owłosienie. Jest to niezwykle istotne, aby uniknąć podrażnień, gdyż kremy do depilacji miejsc intymnych bądź twarzy są delikatniejsze, niż te przeznaczone do depilacji nóg. Jeśli więc włoski mają odrastać wolniej i mają być coraz słabsze, warto wybrać krem do depilacji.