Czym wyróżniają się kosmetyki Botanic Therapy?

Seria Botanic Therapy od Garnier już od długiego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W dużej mierze wynika to z faktu, że opisywane kosmetyki do włosów posiadają wartościowy skład. Formuła bezpieczna dla włosów oraz skalpu sprawia, że produkty mogą być stosowane nawet przez osoby ze skłonnościami do podrażnień oraz reakcji alergicznych. Należy podkreślić, że różnorodność artykułów jest ogromna, co ułatwia wybór odpowiedniego wariantu.

szampon z linii Garnier Botanic Therapy

Brak zbędnych konserwantów

Kosmetyki Garnier Botanic Therapy wyróżniają się unikatową formułą, która bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego. W ich składzie można znaleźć m.in. miód, propolis, olejek kokosowy, olejek rycynowy, olejek migdałowy. Szampony wchodzące w skład opisywanej serii nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale również pielęgnują. Odżywki z linii Garnier Botanic Therapy kompleksowo wzmacniają, a tym samym poprawiają kondycję włosów. Warto zadbać o ich optymalne nawilżenie oraz ochronę przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia. Atutem jest brak toksycznych konserwantów, które przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych.

Produkcja przyjazna środowisku naturalnemu

Kosmetyki Botanic Therapy Garnier wytwarzane są w zgodzie z zrównoważonymi praktykami. Oznacza to produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. Dąży się do zminimalizowanie ilości wykorzystywanych surowców, emisji dwutlenku węgla czy też zużycia wody. Nie można również nie wspomnieć o oszczędności energii elektrycznej. Mniejsza ilość wygenerowanych odpadów spełni oczekiwania tych, którzy cenią sobie ekologiczne praktyki.

Biodegradowalne opakowania

Seria Botanic Therapy to również biodegradowalne opakowania, które można poddać recyklingowi. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby po zużyciu kosmetyków umieścić odpady we właściwych kontenerach. Ważnym faktem jest to, że produkty Garnier Botanic Therapy znajdują się w buteleczkach wykonanych z materiałów „z odzysku”. Ich niewygórowana cena sprawia, że niemal każdy może pozwolić sobie na zakup.