Dobroczynne właściwości kosmetyków z Morza Martwego

Morze Martwe stanowi unikat na skalę światową. Jest bowiem źródłem licznych składników mineralnych działających dobroczynnie nie tylko na stan skóry, ale również cały organizm.

Morze Martwe

Morze Martwe w rzeczywistości jest bezodpływowym jeziorem położonym na granicy Jordanii i Izraela. Cechuje się ogromnym zasoleniem, a brak odpływu sprawia, że znajdujące się w nim minerały są obecne w wysokim stężeniu przez cały czas.

Morze Martwe – cenne składniki mineralne

W wodach Morza Martwego odnaleźć można ponad dwadzieścia pięć pierwiastków o dobroczynnym działaniu. Są to między innymi: magnez, potas, wapń, cynk czy żelazo.

Morze Martwe – właściwości

Wydobywane z dna morza błoto ma właściwości rozgrzewające i relaksujące. Pomaga w leczeniu chorób skórnych, takich jak na przykład atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Dobroczynne działanie minerałów dotyczy jednak nie tylko skóry, ale również pozytywnie wpływa na choroby układu oddechowego, krążenia, reumatyzm czy artretyzm,

kosmetyki apis

Morze Martwe – eksport minerałów

Z dobroczynnego działania związków mineralnych Morza Martwego korzystać można podczas kąpieli w morzu lub spacerów jego brzegiem. Na rynku lokalnym istnieje również wiele firm specjalizacyjnych się w pozyskiwaniu dobroczynnych substancji z morza, dostępnych na miejscu lub eksportowanych.

Dobroczynne minerały z Morza Martwego dostępne w Polsce, czyli Apis kosmetyki

Z dobrodziejstw substancji mineralnych pochodzących z Morza Martwego można korzystać na terytorium Polski. Ważne jest jednak to, aby były to produkty certyfikowane, o potwierdzonym odpowiednim składzie preparatu oraz jego wysokiej jakości. Do takich należą między innymi kosmetyki Apis od Drogeria.pl. Firma Apis dokłada wszelkich starań aby jej klientki mogły w pełni korzystać z działania minerałów, oferując szeroką gamę produktów.