Pyłki do paznokci, czyli jak uzyskać efekt WOW?

Na co dzień paznokcie nie muszą się mienić, ale są takie sytuacje gdy kobiety chcą zabłysnąć, lub zwyczajnie przełamać rutynę. Wakacje lub długo planowana impreza to taki moment, kiedy w manicure można sobie pozwolić na wiele. Wśród produktów, które ostatnio robią furorę w salonach piękności są pyłki do paznokci. To coś co pozwala uzyskać efekt WOW.

Co doje niepozorny pyłek do paznokci?

Podczas wyboru produktów do zdobienia paznokci słoiczki z pyłkami mogą nie robić zbytniego wrażenia, ot takie ultramałe kolorowe drobinki. Jednak na paznokciach można na nich uzyskać efekt, którego nie osiągnie się żadnym innym sposobem. Dzięki pyłkom płytka paznokcia może się mienić niczym hologram albo lustro, i to są te pyłki, które dają największy efekt WOW. Za pomocą tego produktu można też osiągnąć delikatniejszy efekt, wszystko zależy od barwy oraz konkretnego rodzaju pyłków.

Czy każdy może aplikować pyłki do paznokci?

Niektóre sposoby zdobień mogą się wydawać bardzo skomplikowane. Zresztą holograficzny manicure kojarzy się bardziej z efektem z salonu kosmetycznego, uzyskanym przy zakładaniu hybrydy. Prawda jest jednak taka, że porównywalny efekt można otrzymać w zaciszu domowym, i to nie koniecznie wykonując manicure hybrydowy. Warto jednak zaopatrzyć się w specjalne pędzelki do nakładania pyłków, dzięki temu aplikacja produktu będzie jeszcze łatwiejsza. Produkt nakłada się na cieniutką warstwę topu hybrydowego, lub na jeszcze lekko wilgotną warstwę klasycznego lakieru. Następnie miękkim pędzelkiem otrzepuje się nadmiar i zabezpiecza kolejną warstwą topu (w przypadku hybrydy) lub lakieru bezbarwnego (w przypadku klasycznych produktów).